«

»

Před jatky ho zachránilo umělecké nadání. Prase Pigcasso svými obrazy vydělává miliony!

Foto: Pixabay

Jak uniknout strašlivému osudu, který čeká téměř každé chovné zvíře? Samice prasete, kterou její zachránci pojmenovali Pigcasso, by možná všem svým zvířecím kamarádům poradila: „vezměte štětec do rypáčku”. Právě tím se zachránila nejen od jatek, nýbrž od běžného nudného prasečího života na farmě. Příklad si z toho mohou vzít i lidé. Zachráncům, kteří prase v roce 2016 zachránili před jistým zpracováním do šunky nebo něčeho podobného, teď Pigcasso nejenže dělá samou radost, nýbrž jim i vydělává miliony. Jeho majitelka se nedávno pochlubila, že od začátku své prasečí kariéry vydělalo prase Pigcasso už přes 1 milion liber (zhruba 28 milionů korun). No není takové zachráněné prase lepší, než nejistá výhra ve Sportce?

Prase projevilo zájem o štětce a jeho majitelka mu k nim dodala i plátno a barvy

Možná, aby zpracovalo své trauma z jatek, rozhodla se samice prasete Pigcasso vzít do rypáčku štětec. Majitelka si této zvláštní prasečí „úchylky” všimla a do výběhu jí začala nosit další a další většinou už starší štětce. Potom ji však napadlo, že kde jsou štětce, neměla by chybět ani barva s plátnem. A byla to milionová úvaha! Na výherní výsledky Sportky můžete čekat třeba celý život, kdežto traumatizované prase vám může začít malovat okamžitě! Bylo to jako zázrak. Samozřejmě k tomu bylo potřeba nějaké PR. Toho se však majitelka prasete chopila s grácií. Už v roce 2016 se prodal první obraz prasete, kterého vzápětí pojmenovala Pigcasso. Tehdy za něj dal kupující v přepočtu asi 11 tisíc korun. Jenže tím to rozhodně neskončilo. Prase malovalo dál a dál a o jeho nadání se šuškalo široko daleko. Časem dokonce mělo svou první prasečí výstavu. Předtím se něco takového žádnému praseti ve světě nepodařilo. Nejdražším obrazem, který za svou prasečí kariéru samice prodala, bylo plátno s názvem Wild and Free, za které německý kupec v roce 2021 zaplatil v přepočtu 570 tisíc korun. Suma sumárum k dnešnímu dni prase prodalo obrazy za 28 milionů… a to je tedy suma!

Prase to rozjíždí do více směrů

Ovšem proč jen malovat, když může vydělávat i díky reklamám? To napadlo majitelku tohoto populárního prasete, o které řada firem projevila zájem. Mezi nimi například automobilka nebo výrobce hodinek. Prase Pigcasso má dokonce vlastní řadu vína, a to od roku 2020. Jedná se o víno, které roste v oblasti, ve které žije. Jó výhra ve Sportce je super věc. Ale fakt, že utečete před jatky, abyste mohli žít svou zvířecí kariéru, to je snad ještě lepší!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru