«

»

Přes 111 let starý jídelníček vytáhl kupci z peněženky v přepočtu 2,3 milionu korun

Foto: Pixabay

Díky médiím může každý vědět, co se na Titaniku večeřelo přesně 4 dny před srážkou, ale jen jeden movitý zájemce může vlastnit originální jídelní lístek s konkrétním menu. Cena jídelníčku, který se dražil minulý týden v aukční síni Henry Aldridge & Son Ltd v anglickém městě Devizes, se vyšplhala na 84 tisíc liber (něco přes 2,3 milionu korun). Dali byste tolik za vybledlý kus papíru, kdybyste vyhráli ve Sportce?

Pasažéři první třídy si mohli pochutnat na skvostném menu

Výherní výsledky Sportky vám mohou koupit jakoukoliv luxusní večeři. Napodobit můžete třeba tu, která se servírovala na Titaniku 11. dubna 1912 (tedy čtyři dny před osudnou srážkou s ledovcem). Servírovaly se ústřice, losos, hovězí, jehněčí maso, kachní, kuřecí nebo holubí maso. Po hlavním jídle si mohli pasažéři u kávy pochutnávat na ovocném pudingu, francouzské zmrzlině nebo kávovém koláči. Jídelníček o rozměrech 15,8 cm x 10,8 cm nese červený štítek s označením společnosti White Star Line. Některé jeho části částečně vymazala voda. Nic z toho však kupci nevadilo. Za jídelní lístek utratil přes 2,3 milionu korun. Jak je vidět, o předměty z Titaniku je pořád velký zájem. Tento jídelní lístek je navíc široko daleko jediným jídelním lístkem z Titaniku, který se kdy v aukci objevil. Aukční síň si na prověření této skutečnosti dala opravdu záležet a možná i tento fakt přihodil na ceně.

Jídelní lístek našla po původním majiteli jeho dcera

Snad bude jídelní lístek svému novému majiteli dělat stejnou radost, jako dělal původnímu majiteli – vášnivému historikovi Lenu Stephensonovi, který zemřel roku 2017. Do aukce šel po tom, co ho mezi knihami našla jeho dcera. Je vidět, že případnou výhru ve Sportce můžete investovat do čehokoliv. Klidně i do 111 let starých věcí.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru