«

»

Přes 1,4 milionu z rodinného rozpočtu utratila za mobilní hry pro sebe a své kamarády

Foto: Pixabay

Umí se vaše dítě rozdělit se svými kamarády o to, co ho těší? Výborně, potom může těšit i vás, že vaše dítě není lakomé… tedy za předpokladu, že tajně nesosá váš rodinný účet. Rekord utržila třináctiletá Číňanka, která za mobilní hry pro sebe a všechny své spolužáky utratila v přepočtu přes 1,4 milionu korun.  Představte si, že se z vašeho účtu vytratí částka podobná výhře v Extra Rentě, a to kvůli něčemu tak nepodstatnému, jako jsou videohry.

Dívka tajně brala matčinu kartu a údaje o transakcích v jejím mobilu mazala

Třináctiletá dívka sice ukázala, že není lakomá, ale zároveň vyšlo najevo, že smysl pro finanční gramotnost jí chybí. Muselo jí být přece jasné, že pokud se tajně vkrádá do matčiny peněženky, bere z ní kartu a navíc ještě maže všechny údaje o proběhlých transakcích, není to správné. Co čekala? Částka, kterou za čtyři měsíce takhle utratila, se vyšplhala až na 449 500 jüanů (v přepočtu přes 1,4 milionu korun). Když na to její matka přišla, bylo už pozdě, protože na účtu nic nezbylo. No jen si představte, že podobně hloupě přijdete o výherní výsledky Extra Renty.

Na sociálních sítích koluje video s výslechem malé holčičky

Matka, která nejspíš byla vzteky bez sebe, se nejspíš rozhodla před podobnými lumpárnami varovat ostatní rodiče a na sociální sítě umístila video, ve kterém dívku zpovídá a ptá se, proč to udělala. Dívka v něm podle překladu říká, že tohle v úmyslu původně neměla. Poprvé prý po kartě sáhla ve vlastním zájmu, až později ji spolužáci začali prosit, aby mobilní hry zaplatila i pro ně. Na sociálních sítích se potom strhla lavina kritiky. Většina lidí, kteří do diskuze přispěli, si myslela, že je dívka dostatečně stará na to, aby si následky svých činů uvědomila. Podle nás i matka mohla něco zaznamenat dříve. Přece není možné, že se v průběhu čtyř měsíců nekouknete do svého bankovnictví, ne? No jedině, že byste vážně trefili Extra Rentu a potom by vám bylo jasné, že díky pravidelným měsíčním výplatám vám finance na účtu ani při větších nákupech nedojdou.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru