«

»

Pro miliony vyrazil s obyčejným detektorem kovu

Foto: Pixabay

Je běžnější zkoušet milionové štěstí s tiketem Šťastných 10. Když ale bydlíte poblíž naleziště zlata, není důvod, proč pro nějaké nevyrazit s detektorem kovu. Nedávno se to vyplatilo Australanovi, který takhle hledal v australském státě Victoria na starém nalezišti zlata. Kdo by čekal, že všechny větší kousky už budou pryč, byl by na omylu. Australan tam našel 4,6 kilo vážící zlatý kámen. Z toho 2,6 kilogramu bylo čisté zlato. Za takové množství by mohl nálezce dostat v přepočtu až 3,5 milionu korun.

Zlato se ve státě Victoria těžilo už v 19. století

Výherní výsledky Šťastných 10 vám mohou miliony přinést stejně jako muži, který se jen tak z rozmaru rozhodl jít s detektorem do bývalého naleziště zlata v australském státě Victoria. Zlato se zde těžilo už v 19. století. Tato oblast byla dokonce jedním z center zlaté horečky, která do státu přivedla zástupy kopáčů zlata. I dnes tuto oblast navštěvují nadšenci, kteří pátrají po střípcích zlata, které zde mohou najít. Ovšem to, že by zde někdo našel horninu obalenou zlatem, které váží 2,6 kilogramu, to by nikdo nepředpokládal. Přesto se to stalo. Australan tak jedno odpoledne odešel z domu s detektorem kovu a o několik hodin později se vracel o 3,5 milionu korun bohatší. A to měla jeho manželka původně jiný program a na svého manžela byla naštvaná, že si jde po svém. No teď už jistě změnila názor a na podobné výpravy ho bude pouštět častěji.

Kámen donesl do obchodu s potřebami pro zlatokopy

Australan, který zlato našel, donesl nalezený kus horniny do obchodu pro zlatokopy, který provozuje Darren Kamp. Tento muž už zažil leccos, a tak mu rovnou pověděl, že něco takového lze najít jen jednou za život, jestli vůbec. Výhra v loterii Šťastných 10 nevychází? Co vám brání jít hledat zlato do oblastí, kde ještě nějaké kusy určitě zbývají?

A to chtěl Australan od Darrena, který zlato v obchodě vykupuje, jen 10 tisíc australských dolarů (v přepočtu přes 150 tisíc korun). Když na horninu hodil Darren své zkušené oko, rozesmál se a řekl, že dostane mnohem více. Částka, kterou si Australan z naleziště nakonec odnesl, nebyla uvedena. Předpokládá se, že za 2,6 kilogramu zlata by mohl získat v přepočtu i 3,5 milionu korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru