«

»

Prsten od zesnulého amerického rappera se v aukci prodal za milion dolarů

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10, bude-li dostatečně vysoká, vám koupí téměř cokoliv. Třeba i prsten ze zlata a diamantů v rapperském stylu za milion dolarů. Jeden takový se nedávno prodal v aukci aukčního domu Sotheby´s za rekordní sumu jeden milion dolarů (v přepočtu 21,6 milionu korun). Zajímavostí je, že se na tak vysokou cenu vyšplhal i dvacet sedm let po smrti oblíbeného umělce.

Nejcennější hip-hopový artefakt, který byl kdy v aukci prodán

Výherní výsledky Šťastných 10 mohou být zároveň pozvánkou na řadu zajímavých aukcí. A pokud se byť jen trochu zajímáte o hip-hop, mohly by vaše kroky vést na nedávnou aukci aukčního domu Sotheby´s, kde se dražil hip-hopový prsten ve tvaru královské koruny ze zlata, rubínů a diamantů. Ten byl vyhotoven přesně podle přání mladičké vycházející hvězdy rappera, herce a básníka Tupaca Shakura, který zemřel při střelbě během jízdy v autě v roce 1996. Tehdy mu bylo pouze 25 let. Za svůj kratičký život však dokázal na své fanoušky silně zapůsobit. Angažoval se v hip-hopu a pro mnohé své fanoušky byl modlou. Prsten měl rapper a herec v jedné osobě na sobě naposledy během svého vystoupení v roce 1996 i během předávání hudebních cen ve stejném roce. Několik dní po tom pak tragicky zahynul. I díky jeho velkého vlivu na fanoušky se prsten po 27 letech prodal za rekordní cenu 1 milion dolarů.

Nikdo nečekal, že prsten trhne takový rekord

Nad zdárnou aukcí hlavami nevěřícně kroutili i její pořadatelé. Prsten, který dala do aukce Shakurova kmotra, nejprve ocenili částkou 300 000 dolarů (přes 6,4 milionu korun). Že překoná její trojnásobek, to nikdo nečekal. Jak už jsme zde uvedli, prsten má podobu zlaté koruny, která je posetá diamanty. Není to nic decentního, naopak by tento prsten na vašem prstu nikdo nepřehlédl. A možná to bude právě výhra ve Šťastných 10, která způsobí, že se přestanete bát být více vidět. Možná právě po ní začnete nosit více odvážnější a extravagantnější kousky.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru