«

»

Pytel s penězi povalující se na chodníku před bankou určitě není výhrou v loterii!

Foto: Pixabay

Čekáte, až vám výhra v Eurojackpotu spadne z nebe? Možná podobná očekávání měl muž z Connecticutu, který v květnu tohoto roku našel na zemi tašku s nemalou hotovostí a rozhodl se ji ponechat. Měl za to, že přesně toto je jeho výhra v loterii, že nastal jeho nejšťastnější den v životě! Háček je v tom, že jeho úsudek byl od začátku celý špatně. O to horší je fakt, že se muž v té době živil jako cvičitel policejních psů a dokonce byl sám na cestě stát se policistou. Soud, který ho za krádež čeká, mu na reputaci určitě nepřidá. Za ponechání cizích peněz mu hrozí nejen tučná pokuta, nýbrž i vězení.

Taška s penězi povalující se před bankou přece musí být podezřelá

Touha po výherních výsledcích Eurojackpotu vás možná zaslepí natolik, že úplně přestanete uvažovat. Narazit na miliony, to opravdu dovede vzít dech. Vítr z plachet někomu dovede vzít i částka 5000 dolarů (v přepočtu přes 100 tisíc korun). Pro Roberta Withingtona z Connecticutu to bylo jako znamení shůry. Policistům později uvedl, že si opravdu nebyl vědomý toho, že ponechání si takto nalezených peněz je nezákonné. Podle zjištěných informací však spíše doufal, že ho žádné oko nevidělo a žádná kamera nezaznamenala. Možná, že by tomu tak dokonce bylo, kdyby nešlo o peníze města. Po těch byla brzy  sháňka. Dokonce se ukázalo, že balík s penězi před bankou nešťastně vypadl pracovníkovi banky. Fakt, že byla igelitová taška označena názvem města a dalšími kódy banky, hraje v neprospěch nenechavce.

Kdyby peníze vrátil, možná by dostal odměnu…

Ponechat si cizí peníze zkrátka není jako výhra v Eurojackpotu. Snad se z toho poučil i Robert, který do té doby neměl žádný  záznam v trestním rejstříku. Za ponechání cizích peněz mu však hrozí trest odnětí svobody až na 5 let a pokuta 5000 dolarů… tedy to, co na chodníku v onen teď už smolný den našel. Dopaden byl asi po třech měsících intenzivního pátrání.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru