«

»

Ředitel polské školy zpronevěřil rodičovský fond – v přepočtu 2,7 milionu korun prohrál v sázkách

Foto: Pixabay

K výhře ve Sportce může vést cesta velmi spletitá. A někdy vás zcela dostane mimo váš cíl. To, když sázení propadnete natolik, že začnete finance pro vaše sázky hledat nejen ve vaší peněžence a na vašem účtu, nýbrž i v rodičovském fondu školy, kterou vedete. Přesně to se stalo řediteli polského gymnázia ve městě Busko – Zdrój. Jelikož škola měla do té doby pověst nejlepšího zařízení široko daleko, teď má z ostudy kabát.

Kauza se provalila už v září loňského roku

Výherní výsledky Sportky mohou někdy dělat, že vás nevidí. Jakobyste se o výhru v loterii ani nesnažili. To však ještě neznamená, že byste touze vyhrát měli propadnout. Bohužel to se stalo asi padesátiletému řediteli polského gymnázia ve městě Busko – Zdrój, který zpronevěřil více než půl milionu zlotých (v přepočtu zhruba 2,7 milionu korun). Na celou záležitost se přitom přišlo už loni v září, když ostatní členové školy zjistili, že je rodičovský fond na nule. Jaké překvapení! Jediný, kdo měl k fondu přístup, byl přitom sám ředitel, a tak nebylo těžké určit, kdo za zmizelými penězi stojí. Muži, který se k činu přiznal a pak i k několika dalším podobným prohřeškům, teď hrozí klidně i dvacetileté vězení.

Peníze prohrál v sázkách, které mu ale nic nevynesly

Výhra ve Sportce může zaplatit veškeré vaše dluhy. Teď by se hodilo, kdyby onen padesátiletý hříšník trefil jackpot a dluh škole smáznul. Jen těžko by se pak mohl vrátit zpátky do ředitelského křesla, alespoň by však částečně očistil své jméno. Jenže když sázky nevycházely léta předtím, proč by to mělo vyjít teď? Tento případ budiž proto dostatečným ponaučením pro ty, kteří mají pocit, že ta příští sázka už vyjde. Nevyjde, nemusí vyjít.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru