«

»

Registrační značka s označením „P 7” se v Dubaji prodala v přepočtu za 323 milionů korun

Foto: Pixabay

Na koupi nejdražší registrační značky na světě byste potřebovali napřed trefit Eurojackpot. I kdyby se to někomu podařilo a třeba vyhrál i miliardy, nejspíš by se zdráhal stovky milionů utratit za něco tak nepotřebného, jako je registrační značka vozu. Ta, která se nedávno v Dubaji prodala, je speciální svým jednoduchým označením „P 7”. U registračních značek totiž platí, čím méně čísel a písmen, tím lépe.

Čas od času se v Dubaji sejdou boháči, aby nabídli k prodeji nebo koupili speciální registrační značky

Výherní výsledky Eurojackpotu vás zavedou i na místa, kde při prodejích padají částky ve výši stovek milionů. Jedno takové je v Dubaji, kde se poměrně nedávno prodala registrační značka s označením „P 7” v přepočtu za 323 milionů korun. Zatímco Českou republiku obchodování s registračními značkami dosud moc nepohltilo, ve světě tento druh obchodu jenom kvete. Když totiž boháč mají všechno, nezbývá jim, než kupovat předražené a vizuálně atraktivní registrační značky. Tak vysoké částky přitom nejsou nijak výjimečné. Na minulé takové aukci se registrační značka prodala jen o něco levněji než tato.

Opravdoví fajnšmekři si brousí zuby na registrační značku „F 1”

Kdyby se vám na účtu přece jen povalovaly stovky milionů, třeba z výhry v Eurojackpotu a bylo vám líto, že jste prodej značky „P 7” nestihli, můžete se pokusit koupit tu, která je k mání pouze za opravu atraktivní cenovou nabídku. Je to britská značka, které nese označení „F 1” a vlastní  ji podnikatel Afzal Kahn. Už v roce 2014 ji mohl prodat v přepočtu za 180 milionů korun. Tuhle částku ale odmítl. Podnikatel ji občas nabídne k prodeji, třeba za 14 nebo 20 milionů liber (v přepočtu až 535 milionů korun). Pořád ji ale neprodal.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru