«

»

Rekonstrukci staré usedlosti manželům pomohl zaplatit nečekaný nález pod podlahou

Foto: Pixabay

Najít pod podlahou starého domu poklad, je jako trefit výherní výsledky Sportky. Své o tom ví manželé Betty a Robert Fooksovi z vesnice South Poorton v jižní Anglii. Před pěti lety koupili 400 let starý objekt a měli v plánu ho celý zrekonstruovat. Netušili však, že se jim částečně sám zaplatí.

Kdyby se nerozhodli podlahu snížit o 60 centimetrů, poklad by v ní ležel dál

Vyhrát Sportku je o velkém štěstí a o náhodě. Štěstí a náhoda spojily své síly v případě manželů z Anglie, kteří v roce 2019 koupili starou usedlost. O něco později se pustili do rekonstrukce a začali rovnou od podlahy. V ní při kopání narazili na keramickou mísu se starými mincemi. Byl to zlomový okamžik, jehož fotky si určitě v novém bydlení vystaví. Když posbírali všechny mince, které by zůstaly navždy ukryté, kdyby se nerozhodli podlahu snížit, odnesli je do muzea v Londýně k posouzení. Tento měsíc jdou mince do aukce a podle pracovníků mohou vynést v přepočtu až milion korun. To se jen tak nevidí, aby rekonstrukci zaplatil objekt sám.

Na nečekaný nález budou dlouho vzpomínat

Najít poklad v usedlosti, kterou si koupíte, je jako vyhrát ve Sportce. Manželé Fooksovi na tento okamžik nezapomenou. Stavení pochází ze 17. století a mince tam nejspíš uložil jeden z jejich předchozích majitelů. Bohužel je už z nějakého důvodu nestihl vyzvednout. Tak tam čekaly na rodinku, která se nebála pustit se do pořádné práce. Na mince narazili všichni společně, když manžel krumpáčem narazil do skleněné mísy. Takové dobrodružství jako tehdy, je už nejspíš v životě nepočká. Leda, že by měli štěstí jako někteří výherci loterií, kteří se do šťastných čísel trefí vícekrát za život. A co vy? Chtěli byste spíše vyhrát v loterii, nebo najít starý poklad?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru