«

»

Roztržitý cestující ve vlaku zapomněl peněženku a v ní čtvrt milionu korun

Foto: Pixabay

Třeba až trefíte výhru ve Sportce, budete bankovky trousit, kudy půjdete. A možná se vám podaří zapomenout ve vlaku či v letadle peněženku se čtvrt milionem korun. Že je něco takového nemožné? Ale kdepak! Jeden roztržitý cestující plně zaměstnal zaměstnance izraelských drah, když nahlásil ztrátu své peněženky v přepočtu se čtvrt milionem korun v různých měnách. O to více překvapující je fakt, že se peněženka s celým obsahem po dvanácti hodinách pátrání našla.

Ve vlaku z letiště nechal peněženku s americkými dolary a bankovkami několika evropských měn v přepočtu za 230 tisíc korun

Výherní výsledky Sportky vám možná zamotají hlavu. Nějakou chvíli po výhře proto bude pochopitelné, když budete roztržití a zkrátka mimo své obvyklé  počínání. Nebo vám se snad obvykle stává, že v bankomatu necháte svůj výběr nebo z peněženky vysypete pár tisícovek? No upřímně ztratit můžete mnohem mnohem více, o čemž se přesvědčil cestující z Tel Avivu, který až po vystoupení z vlaku zjistil, že je chudší o v přepočtu čtvrt milionu korun. Peněženku s tímto obnosem nechal ve vlaku. Ačkoliv se situace mohla zdát ztracená, oslovil pracovníky izraelských drah a ti rozpoutali velkou pátrací akci. Po peněžence však dlouho nebylo ani stopy a začalo  to vypadat na to, že si ji zkrátka někdo přivlastnil.

Úleva přišla až po dlouhých 12 hodinách

Výhra ve Sportce vám může způsobit obrovskou úlevu, protože vám splatí třeba hypotéku. Ulevilo se i cestujícímu, když se po dlouhých dvanácti hodinách dozvěděl, že se peněženka našla. A nejen ta, nýbrž i celý obnos v ní. Zázraky se zkrátka někdy dějí. Našel jí až zaměstnanec drah, který do vlaku pomáhal cestujícímu s omezenými možnostmi pohybu. Je jasné, že ačkoliv se všechno našlo, bude muset cestující ze svého jmění něco usypat jako poděkování za neobvyklou ochotu a čestnost. O tom už se ale nic nepíše.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru