«

»

Rukopis textu skladby Bohemian Rhapsody se vydražil v přepočtu za 37 milionů korun

Foto: Pixabay

Aukce předmětů zesnulé pěvecké legendy Freddieho Mercuryho, která finišovala na začátku září, způsobila, že z kapes bohatých fanoušků tohoto zpěváka mizely desítky milionů. Například Freddieho rukopis skladby Bohemian Rhapsody, která zabrala až 15 stránek, vyšla nového majitele na více než 1,3 milionu liber (zhruba 37 milionů korun). Prodal se i klavír, který si zpěvák pořídil v roce 1975, a to za 50 milionů. Celkově byla aukce v londýnském domě Sotheby´s úspěšná. A co byste si z této aukce odnesli vy po výhře v Extra Rentě?

Aukce obecně překonala odhady odborníků

Aukce, do které jdou předměty všeobecně známých umělců,  jsou vždycky velmi oblíbené a nalákají mnoho zájemců. Proto asi není potřeba zmiňovat, jaký ohlas asi měla londýnská aukce, do které šly předměty zemřelého a oblíbeného zpěváka Freddieho Mercuryho V aukci byly mimo jiné vystaveny dveře z Mercuryho domu, které byly pokryty jeho graffiti nápisy nebo jeho oblíbený jukebox. Zájemci si mohli koupit stříbrný náramek ve tvaru hada, který rád nosil a mnoho a mnoho dalších věcí. Pozornost upoutal například rukopis oblíbené písně Bohemian Rhapsody, který vyšponoval svou cenu až na neuvěřitelnou částku 1 340 000 liber. Jen o něco více peněz stál zájemce Mercuryho klavír, na kterém skládal většinu svých písní. Prodal se za 1,7 milionu liber. Aukce obecně překonala odhady odborníků. Řada předmětů se nakonec prodala za mnohem více, než bylo odhadováno. Nebylo tomu však u klavíru, který nový majitel podle odborníků získal poměrně levně. A za co byste výherní výsledky Extra Renty utratili vy?

Zpěvák zemřel před 32 lety

Na podobných aukcích je vidět, že zájem o toho či onoho umělce neklesá s přibývajícím časem po jeho smrti a někdy je tomu právě naopak. Ani po 32 letech po tom, co Freddie Mercury zemřel, zájem o jeho osobu neutichá. Majitelé nových předmětů tak mohou očekávat, že jejich cena časem ještě určitě vzroste a oni mohou na jejich příští aukci vydělat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru