«

»

S výhrou v loterii vás mohou opustit vaše bizarní strachy

Foto: Pixabay

Co by pro vás znamenala výhra v loterii Šťastných 10? Pro někoho možná možnost, jak se zbavit svého strachu z upírů. S kompletní sadou na zabíjení upírů z 19. století pod postelí by se vám možná spalo lépe. Jedna taková se v aukci prodala už v roce 2022. Ačkoliv byla její cena odhadovaná na maximálně 3600 dolarů, nakonec se vyšplhala až na 20 tisíc dolarů (dnes zhruba 448 tisíc korun). No nekupte to!

Předměty, které běžně nevyužijete

Výherní výsledky Šťastných 10 vám mohou splnit ta nejtajnější přání. Dokonce si můžete pořídit opravdovou sadu na zabíjení upíru, která pravděpodobně nechyběla ani ve výbavě přemožitelky Buffy. Jedna taková se prodala v aukci už v roce 2022 za 20 tisíc dolarů. Jednalo se o uzamykatelnou dřevěnou truhlu a v ní jeden pár pistolí, krucifixy, modlitební knížka, dřevěný kůl, dřevěná palička, mosazné svícny, růženec… zkrátka věci ne úplně běžné denní potřeby. Ačkoliv odborníci odhadovali, že se cena tohoto předmětu, který byl prodáván jako celek, vyšplhá nejvýše na 3600 dolarů, byli velice překvapeni. Asi jako upír, který potkal těmito předměty vybaveného člověka. Koncová částka atakovala 20 tisíc dolarů.

Sada na zabíjení upíru kdysi patřila šlechtici z 19. století

Souprava na zabíjení upírů, kterou nejspíš nebudete potřebovat často a za kterou byste mohli utratit poměrnou část výhry ve Šťastných 10, patřila váženému šlechtici z 19. století Williamu Malcolmu Haileymu. Podle dochovaných záznamů se jednalo o velice vzdělaného člověka se slabostí pro okultismus. Zabíjení upírů bylo popisováno jako velmi vážná a specifická věc, při níž nesmělo dojít k sebemenší chybě. To proto se na něj lidé takhle řádně připravovali. Podobných sad se v aukcích objevilo více. Zrovna před Vánoci šla do aukce podobná sada a její cenu odborníci opět odhadli ne na více jak 5000 dolarů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru