«

»

Šaty, které nosila princezna Leia v Hvězdných válkách z roku 1977, jdou na konci června do aukce

Foto: Pixabay

Neuvěřitelný kousek se povedl sběrateli filmových rekvizit, když od svého známého dostal tip, kde by se asi mohly nacházet kostýmy z Hvězdných válek, konkrétně z filmu Nová naděje, který byl natočený v roce 1977. Šaty, které nosila princezna Leia, si teď po výhře v Eurojackpotu můžete koupit za odhadovanou částku jeden až dva miliony dolarů (až 44 milionů).

Sběratelé si mysleli, že žádný z cenných kostýmů už neexistuje

Výherní výsledky Eurojackpotu vám dají volnou ruku, co se pátrání po vzácných kouscích týče. Někdy ani výhru nepotřebujete. Zvlášť, když vás popohání sběratelská touha. Tu měl i jeden nejmenovaný sběratel a dnes ještě majitel šatů princezny Leiy z epizody Hvězdných válek Nová naděje z roku 1977. Právě on si šaty pracně našel, nechal je opravit, chvíli se jimi kochal a na konci června je dává do aukce. Odborníci odhadují jejich cenu až na dva miliony dolarů. Ale může to být mnohem více. Ostatně šaty Marilyn Monroe z filmu natočeného v roce 1955 se v roce 2011 prodaly za 4,6 miliony dolarů. Jejich cenu může vyšponovat i skutečnost, že moc kostýmů z tohoto filmu se nenašlo, a to i přesto, že sběratelé hledali opravdu urputně. Může za to i fakt, že nikdo v roce 1977 nečekal, že se Hvězdné války stanou trhákem, a i proto si herci odnesli šaty domů nebo je někomu darovali. Až náhodné setkání dotyčného sběratele s bývalým členem filmového týmu, který se na natáčení v roce 1977 podílel, přineslo kýžené ovoce. U tohoto pána vzadu na dveřích jeho kanceláře visela docela obyčejná taška a v ní šaty princezny Leiy a další kostýmy.

Šaty byly v hrozném stavu a vyžádaly si 10 měsíců práce na své obnově

Sběratel, který do tašky nahlédl, byl potěšený a zděšený zároveň. Byl si jistý, že to jsou šaty, které měla herečka Carrie Fisher coby princezna Leia na sobě, jenže byly v hrozném stavu. Mohl za to fakt, že dotyčný muž půjčil kostýmy svému kamarádovi, který je použil na tematickou párty. Tým restauratérů, který šaty vracel do původní podoby a trvalo mu to až 10 měsíců, na šatech našel nejen víno, zbytky jídla, ale i krev. Teď jsou však šaty bez jediné skvrny a vy, pokud trefíte Eurojackpot, si je můžete koupit v aukci, která se bude konat v Los Angeles už 28. června. Aukce potrvá asi dva dny a kromě těchto šatů budou k mání i další cenné filmové rekvizity. Například klaunská panenka z Poltergeist, která se odhaduje na 400 tisíc dolarů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru