«

»

Sazka: kolik peněz a v čem vyplatila v roce 2016

Foto: Sazka.cz

Pro aktuální Sazka výsledky klikněte na vrchní menu

Sazka udělala 153 milionářů za 1,1 miliardy

Není pochyb o tom, že Sazka dělá z lidí milionáře, alespoň tedy z některých, co mají to správné štěstí. Minulý rok 2016 bylo takovýchto výherců, kteří vyhráli 1 milion korun anebo více, rovných 153.

Zanedbatelný není ani počet desetimilionářů, tedy hráčů, kteří vyhráli 10 milionů anebo více, těch bylo totiž rovných 22. V souhrnu si tito milionáři i desetimilionáři přišli na ohromné 1,1 miliardy korun!

Celkem 27 milionů výher za 5 miliard

Sázení však není jen o milionech, ale i o nižších výhrách, kterých bylo v roce 2016 vyplaceno kolem 27 milionů, a to v souhrnné výši přibližně 5 miliard korun. Pokud z nich odečteme 1,1 miliardy pro zmíněné milionáře, zůstává nám 3,9 miliardy právě na tyto výhry nižší, a to rozhodně také stojí za to. Nebudeme si ale nalhávat, miliardy do Sazky pochopitelně taktéž putovaly ve formě sázek od samotných hráčů.

Nejvíce milionářů ze Sportky, pak Šťastných 10 a Eurojackpot

Největší podíl na výhrách měla hra Sportka a Šance, jejichž milionové výsledky potěšily asi dvě třetiny sázkařů, přesně 102 z celkových 153. Na zbytku milionových výher se podílely losy (12x), páteční Eurojackpot výsledky (17x) a nebo Šťastných deset výsledky (19x), které se losují dokonce 2x denně. Zbylé 2 milionáře přineslo Toto a jednoho hra Kasička.

Nejvyšší výhry ve Sportce a Eurojackpotu roku 2016

Zajímavostí také je, že sázkaři s nejvyššími výhrami v roce 2016 ve Sportce a Eurojackpotu zvolili 4x z 5 případů náhodný tip, na rozdíl od svých čísel. Největší zaokrouhlené výhry v roce 2016 byly 201 milionů (Sp.), 97 milionů (Sp.), 72 milionů (Eurojackpot), 56 milionů (Sp.) a 37 milionů korun (Sp.). Čtyři výherci spadali do severních Čech a jedna top výhra do Prahy.

(Zdroj: Sazka)

5/5 - (10 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru