«

»

Schovávat peníze do komína není úplně ten nejlepší nápad

Foto: pixabay

Ukrývat výhru ve Sportce či v jiné loterii před manželkou se jednoduše nevyplácí. A už vůbec ne v případě, že ji ukryjete do komína. Takovou schovku silně nedoporučuje ani Mario z Říma, který shodou nešťastných náhod přišel o celoživotní úspory v celkové výši až půl milionu korun. No není lepší dát tuto sumu manželce k dispozici, než z ní nemít nic a doma kvůli utajování oheň na střeše… respektive v komíně?

Manželka zatopila dřív, než manžel stačil úspory přesunout

Možná si řeknete, že onen manžel asi nebyl nejostřejší pastelkou v penále, když peníze schoval do komína nad krbem. Jenže on je tam na zimní sezónu vážně nechtěl nechat. Právě u tohoto místa usoudil, že je jako skrýš před zloději a manželkou ideální. Úspory tam měl mimo zimní sezónu a vždy na zimu je přesunul jinde. Jenže letos je přesunout zkrátka nestihl. Tak urputně bohatství chránil, že o něj nakonec přišel. Také o výherní výsledky Sportky lze přijít rychlostí ohně, to když vám výherní tiket vypadne z peněženky. Když jednou večer Mário přišel domů a viděl, jak v krbu plápolá oheň, krve by se v něm nedořezalo. Úspory byly pryč. Protože však nešlo jen o peníze, nýbrž i o dluhopisy, možná se mu něco z toho podaří zachránit. Vůbec nejhorší na celé věci je to, že se na svou manželku Mário nemůže ani zlobit. Vždyť o bohatství v komíně neměla ani tušení. A ještě, aby vysvětloval, proč jí tak obří částku vůbec zatajil.

Mário se dušuje, že před manželkou peníze neskrýval

Když sázíte Sportku, ale pak zapomínáte na kontrolu tiketu, to je jakoby vám případná výhra vyletěla komínem. Mário o tom ví své. Ten teď hořce lituje svého nápadu schovávat celoživotní úspory v komíně. A to koneckonců i proto, že mu jeho manželka dává co proto.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru