«

»

Šéfkuchař celebrit Gordon Ramsay si za vánoční večeři účtuje 325 dolarů za osobu. Cena nezahrnuje nápoje ani spropitné

Foto: Pixabay

Utratit v přepočtu sedm tisíc korun za osobu za štědrovečerní menu vám přijde přehnané? Po výhře ve Šťastných 10 byste možná mluvili jinak a do vlajkové lodi oblíbeného šéfkuchaře celebrit byste zavítali také. Londýnská restaurace Gordona Ramsayho Petrus odhalila svou vánoční nabídku. Šestichodové menu vychází na 325 dolarů za osobu. A to je cena bez nápojů a bez 15% dobrovolného spropitného!

Kapr s bramborovým salátem, nebo luxusní menu Gordona Ramsayho?

Výherní výsledky Šťastných 10 vám umožní trávit Vánoce trochu jinak. Třeba někde v exotice. A třeba se pak nebudete o Vánocích zatěžovat ani klasickými přípravami. Koneckonců i Vánoce si můžete nechat na míru připravit nějakou firmou. A zatímco se váš domov bude připravovat, vy můžete trávit večery v luxusních restauracích. Třeba přímo v londýnské vyhlášené restauraci Petrus, kterou vlastní a ve které vaří Gordon Ramsay. Za vánoční menu tam zaplatíte 325 dolarů za osobu. Jedná se o šestichodové menu, které nabízí konfitované vejce, ravioly z humra, doverský jazyk, cumbrijskou zvěřinu, sorbet a soufflé z lískových oříšků a další laskominy. Ačkoliv už je cena vysoká dost, pořád není konečná. Do ceny je potřeba zahrnout také cenu nápojů a 15% dobrovolné spropitné, které je v podnicích tohoto druhu hloupé nedat. No a rázem můžete být klidně i na ceně deset tisíc za osobu.

V roce 2006 byla tato restaurace označena jako třetí nejdražší na světě

V podobně nóbl restauracích se cena za štědrovečerní chod pohybuje ve stejných výšinách. Ale s tím je potřeba počítat a po výhře ve Šťastných 10 se v tom nejspíš velmi brzy naučíte chodit. Tato restaurace Gordona Ramsayho byla v roce 2006 dokonce prohlášena za třetí nejdražší na světě. Jídlo tam včetně spropitného a jednoho alkoholického nápoje stálo 190 dolarů, což je dnes více než 4000 Kč.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru