«

»

Sestry našly dědečkovy úspory ve staré měně. Na jejich výměnu je bohužel pozdě

Foto: Pixabay

Vyhrát v Eurojackpotu miliardy a pak zjistit, že jste tiket vytratili z peněženky… podobnou smůlu mají i dvě sestry z Itálie, které se rozhodly vyklidit sklep bytu po zemřelém dědečkovi. Kromě jiných cenností tam našly v přepočtu přes dva miliony korun, bohužel však ve staré měně, kterou jim banka odmítla vyměnit.

Kdyby na poklad narazily před dvanácti lety, mohly se mít dobře

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou být prchlivé. Zvlášť, když sázíte postaru na tiket, který můžete kdykoliv ztratit. O prchlivosti ví dobře své i dvě sestry z italského Janova. Ty se rozhodly, že konečně vyklidí sklep bytu po jejich zemřelém dědečkovi. Vynášely ven starý nábytek i láhve s kvalitním vínem. Pak ale narazily na něco, co nečekaly – na balíky bankovek italských lir. Dohromady to bylo 158 milionů italských lir, což odpovídá dnešní hodnotě v přepočtu přes dva miliony korun. Když peníze spočítaly a maličko se vzpamatovaly ze šoku, zamířily do banky a žádaly výměnu. Tu jim však banka zamítla s tím, že desetiletá lhůta pro výměnu staré měny už dávno vypršela. Eurem se v Itálii začalo platit v roce 2002.

Ženy nehodlají směnu vzdát a píší dopis hlavním představitelům centrální banky

Výhra v Eurojackpotu pokaždé nevyjde, stejně jako jiné věci v životě. Radost žen brzy vystřídaly smutek a rozhořčení.  Zejména jedna z nich je v tíživé finanční situaci, protože zůstala sama na tři děti a finance navíc by se jí hodily. Svou situaci však úplně vzdát nehodlají. Mají v úmyslu napsat dopis hlavním představitelům centrální banky – prezidentovi a guvernérovi s tím, že žádají o výjimku. Jinak by přece tvoření úspor prarodiči a rodiči nemělo cenu, no ne?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru