«

»

Slavný autor knížek o financích Robert Kiyosaki je až po uši v dluzích. Jeho dluh přesahuje miliardu dolarů!

Foto: Pixabay

Možná se vám také po tom, co výhra ve Sportce stále nevychází, dostala do ruky nějaká kniha slavného autora Roberta Kiyosakiho. Jeho nejznámějším titulem je ta s názvem „Bohatý táta, chudý táta”. Spisovatel ve videu nedávno veřejně přiznal, že dluží něco přes  1,2 miliardy dolarů (to je v přepočtu zhruba 27 miliard korun). Dříve, než jej nazvete lhářem a podvodníkem, k čemuž ostatně i náš nadpis vybízí, čtěte dále. I takto vysoký dluh podnikatel vnímá jako dobrou investici a vrásky na čele si z něj rozhodně nedělá.

Kiyosaki rozděluje dluhy na špatné a dobré

Pořád jste přesvědčeni, že nejlepší dluh je žádný dluh a po tom, co střelíte výhru ve Sportce, všechny vaše dluhy okamžitě splatíte? Robert Kiyosaki by s vámi možná nesouhlasil. Alespoň ne úplně ve všem. To, že mu na krku visí dluh přes 1,2 miliardy dolarů, mu žádné špatné spaní nepřináší. Naopak! Nehorázný závazek nazývá investiční strategií. Dluhy rozlišuje na dobré a špatné. Zatímco půjčka na nemovitost, která vám bude časem vydělávat, je dobrý dluh, půjčka na auto, které máte jen pro svůj požitek a které časem ztratí na hodnotě, je dluhem špatným. A pokud se vaše dluhy pohybují v rozmezí dobrých dluhů, je to podle Roberta Kiyosakiho v pořádku.

Když zkrachuje on, zkrachuje i banka

Výhra ve Sportce z vás může na poli investic udělat mistra. Financím se Robert Kiyosaki věnuje už pěknou řádku let, o čemž svědčí dlouhý seznam titulů, které sepsal. Ve všech jeho knížkách lidem radí, jak na peníze nahlížet, aby se měli lépe. Autor doporučuje investice do nemovitostí, bitcoinu, zlata a stříbra. Jeho častými investicemi jsou i ty do japonského skotu wagyu. Žít život bez dluhů je podle něj ta nejhorší rada, kterou finančník může svému klientovi dát. Ačkoliv Kiyosakimu jeho finanční metody nejspíš vychází, nejsou úplně bez rizika. V roce 2012 i on musel vyhlásit bankrot, protože mu nevyšly jeho investice a on se rázem ocitl bez prostředků. I tesař se někdy utne, no ne?

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru