«

»

Speciální plísňový sýr ze Španělska vyhrál hlavní cenu sýrové soutěže a zároveň se v Guinnessově knize rekordů zapsal jako nejdražší sýr na světě

Foto: Pixabay

Když nějaký produkt na soutěži pro něj určeném vyhraje hlavní cenu, řada návštěvníků této akce si ho bude chtít koupit a na cenu přitom hledět nejspíš nebude. Něco podobného se dělo i na aukci sýrů, která se uskutečnila v rámci 51. ročníku sýrové soutěže v Las Arenas. Zájemce za sýrovou jedničku dokonce neváhal zaplatit 32 000 dolarů (zhruba 730 tisíc korun). Koupila by vám Sportka mimo jiné i sýr za tři čtvrtě milionu?

Za dvoukilový bochník sýru zaplatil tři čtvrtě milionu

Výherní výsledky Sportky vám koupí cokoliv, budou-li dostatečně vysoké. Třeba i speciální španělský plísňový sýr Cabrales, který byl na sýrové soutěži vyhlášen jako nejlepší sýr tohoto roku. Zároveň šel bochník tohoto sýru vážící něco přes dva kilogramy do aukce, kde trhl rekord. Zájemcům se na něj sbíhaly sliny natolik, že cenu vyhnali až do konečné výše 32 000 dolarů. A to je dost za dvě kila sýru, no ne? Běžná obchodní cena tohoto sýru je přibližně 800 Kč za kilogram.  Tajemstvím vytříbené chutě je speciální proces výroby. Vítěz, který si předražený sýr odnesl do své restaurace, během soutěže nakoupil i další lahodné sýrové produkty. Domů nejspíš odcházel o pár set tisíc, ne-li o miliony lehčí.

Speciální plísňový sýr zraje v horských jeskyních Asturie

Výhra ve Sportce vám jistě rozšíří také jídelníček a vy si budete moci pochutnávat na různých laskominách. Za chuť sýru Cabrales je zodpovědná velmi specifická výroba. Kravské mléko nebo kombinace kravského, ovčího a kozího mléka je odneseno do horských jeskyních, kde zraje nejméně čtyři měsíce. V případě našeho sýrového bochníku rekordmana to bylo až osm dlouhých měsíců v jeskyni vysoké 1400 metrů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru