«

»

Spíše než starožitná komoda zaujal v aukci zájemce 284 let starý citrón

Foto: Pixabay

Kolik budete ochotni zaplatit za jeden kus starého ovoce, až vyhrajete Eurojackpot? Oželeli byste několik desítek tisíc? Právě tolik totiž zaplatil jeden účastník britské aukce v síni Brettells Auctioneers za 284 let starý citrón. Ten už logicky neměl svou původní barvu a vůbec žádnou šťávu. Jeho kůra však nesla jednoznačný důkaz stáří tohoto citrónu. Vtipný byl i způsob, jakým se na aukci dostal.

Citrón nalezli v zásuvce komody, která měla být hlavní hvězdou aukce

Výherní výsledky Eurojackpotu vám dovolí kupovat starožitný nábytek po různých aukcích. Jedna starožitná komoda, kterou chtěla rodina po zesnulém strýci prodat, také mířila na aukci. Když k ní dorazil fotograf, který ji měl pro potřeby vystavení nafotit, v jedné její zásuvce našel citrón. Nápis na jeho zhnědlé kůře mu vyrazil dech. Stálo tam „Od pana P. Lu Franchiniho 4. listopadu 1739 slečně Baxterové.“ To znamenalo jediné – citrón je starý přes 284 let. Tímto vznikla myšlenka dát do aukce nejen komodu, nýbrž i tento citrón. O to více překvapující bylo, když citrón v aukci slavil větší úspěch než samotná komoda.

Citrón se vydražil v přepočtu za 41 tisíc korun

Ne, že by vám stovky let zapomenutý citrón v šuplíku komody přihrál částku podobnou těm, o které se hraje například v Eurojackpotu, zaručeně vás však může rozveselit. To udělal právě 284 let starý citrón, který předčil všechna očekávání a v aukci se prodal v přepočtu za 41 tisíc korun. Tímto pokořil i cenu samotné komody, která ho dlouhá léta schovávala. Ta se prodala v přepočtu jen za tisícovku. K čemu takový citrón novému majiteli asi bude, to je záhada. Ale vypadá to, že když jste milionář, můžete si právě takovými drobnostmi dělat radost.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru