«

»

Sportka – výhry a daně. Platí se nějaké?

Foto: Sazka

Zdaňuje se výhra ve Sportce? Kolik peněz výherce odvede státu?

 

Aktualizace: Daň z výhry ve Sportce, Eurojackpotu atd. od 2020

 

Mnohé sázející při velkých výhrách ve Sportce napadne, jak je to vlastně s daněmi a kolik na nich bude muset státu zaplatit. Odpověď je ale velice jednoduchá. Ať už vyhrajete 120 korun anebo 200 milionů, z těchto výher, které jsou oficiálně zveřejněny, nebudete státu na daních odvádět ani korunu. Jinými slovy, úplně vše zůstane vaše.

Jde alespoň o stav v době psaní článku, což se může za pár let změnit, je to ale nepravděpodobné. Příjmy z prosázených peněz a také výhry pro sázkaře totiž už zdaňuje Sazka. V jaké výši není vůbec podstatné. Důležité je vědět, že když vyhrajete jakoukoliv sumu peněz, a to v jakékoliv české loterii, nejen ve Sportce, pak tu v ČR hráč (příjemce) danit nemusí.

Jedinou povinností by mělo být nahlásit velkou výhru Finančnímu úřadu v případě, že je v hodnotě 5 milionů korun anebo více. Jde pouze o informaci, že jste tolik peněz získali a opět z nich nebudete nic platit. Jedná se zase o stav v době psaní článku (leden 2019). Při velké výhře, až vás konečně potká, se pro jistotu ještě můžete na FÚ anebo u daňového poradcem zeptat.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru