«

»

U letecké společnosti vysoudili odškodné za psa na palubě, kterého trápily větry

Foto: Pixabay

Až vyhrajete Šťastných 10, možná budete častěji cestovat letadlem než autem. Potom nejspíš začnete porovnávat celkový komfort v letadle. Ostatně ten nemusí být podmíněn ani lepší třídou, jak se nedávno přesvědčil manželský pár Warren a Gill Preissovi. Ti si sice zaplatili Premium economy třídu, ale příliš luxusu si neužili. Mohl za to buldoček, který cestoval hned vedle nich a trápilo ho zažívání. Manželé pak u letecké společnosti vysoudili v přepočtu přes 26 tisíc korun jako rozdíl lepší a horší třídy, do které se museli před smradem uchýlit.

Když s vámi cestuje malý buldoček, nemusí to být vždycky roztomilé

Výherní výsledky Šťastných 10 vám dají zažít opravdu mnoho. I bez nich však máte možnost zjistit, že ne každý buldoček je roztomilý a už vůbec ne v případě, že ho trápí větry. Své o tom ví Warren a Gill Preissovi, kteří jen tak tak přečkali třináctihodinový let z Paříže do Singapuru. Ukázalo se, že buldoček, který cestoval s páníčkem na sedadle hned vedle, by možná roztomilý i byl, kdyby tolik nepáchl. Pes měl po celou dobu letu potíže s větry, což způsobovalo nejen nechutné zvuky, nýbrž také nepříjemně zamořovalo jejich prostor. Manželé nakonec byli nuceni se přemístit na jediná volná sedadla v horší třídě. Manželka se pak snažila celou záležitost řádně vyreklamovat.

Slibovali komfort, který se však manželům nedostával

Výhra ve Šťastných 10 vám možná umožní nad ledasčím přimhouřit oči. A třeba byste zrovna vy zapáchajícího psa neřešili, kdybyste byli okouzleni svou výhrou v loterii. Gill však šlo o princip. Letadlová společnost jim při nákupu letenky slibovala komfort, kterého se jim však nedostalo. Řešení však nebylo automatické. Letecká společnost manželům na začátku nabídla v přepočtu přes 4 tisíce korun za osobu. Potom odškodné zvýšila na 7 tisíc za osobu. Nakonec a hlavně proto, že se Gill nedala, svým cestujícím proplatila rozdíl prémiové a normální třídy. To dělalo v přepočtu 13 tisíc korun za osobu. A protože Gill o peníze opravdu nešlo, vyreklamovanou částku obratem poslala na charitu – v tomto případě velmi tematicky na výcvik psů pro nevidomé. Tak alespoň k něčemu byly větry buldočka dobré, když už se s ním cestující na palubě tolik natrápili!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru