«

»

Účtenkovka a EuroOil – paragon s QR kódem na 1 kliknutí

Foto zdroj: Google

Na čerpacích stanicích EuroOil vydávají účtenky s QR kódem

V půlce roku 2018 spustilo Ministerstvo financí možnost registrace paragonů do Účtenkovky přes QR kód, který, pokud obchodník chce, je na účtence vytištěn a vy ho můžete naskenovat přes mobilní telefon nebo tablet a váš doklad o zaplacení tak během jednoho kliknutí do Účtenkovky přihlásit.

Jednou z významných společností, která tuto dobrovolnou novinku začala využívat, je síť více než 200 čerpacích stanic EuroOil. Na každé účtence od EuroOilu naleznete od 15. 4. 2019 kromě všech dobře známých údajů právě také QR kód. Ten vám do mobilu umožní naskenovat Aplikace Účtenkovka, která je zdarma ke stažení jak pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, tak s iOS od Apple, a to na těchto odkazech:

Obchodníci, kteří QR kódy na svých účtenkách tisknou, mohou být na výloze nebo v jiném prostoru označeny speciální samolepkou, kterou lze získat na finančních úřadech.

Video návod registrace účtenky do Účtenkovky nejen přes QR kód:

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru