«

»

Účtenkovka: Od 1. března už nebude DIČ při registraci účtenek zapotřebí

Foto: 777cz.eu

V březnu čekají Účtenkovku změny

Do státní loterie Účtenkovka lidé přihlašují své paragony z nákupů. Při registraci účtenky do soutěže je zapotřebí vyplnit část speciálního kódu BKP či FIK, dále je nutné vyplnit DIČ prodejce, částku zaplacenou za nákup, datum a čas zaplacení nákupu a zda byla účtenka vystavena v běžném anebo zjednodušeném režimu.

Od 1. března se lidem zjednoduší registrace účtenek, jelikož se už nebude muset zadávat DIČ prodejce. O odstranění DIČ z registrace rozhodl Ústavní soud na konci loňského roku spolu s dalšími částmi zákonu o EET. Do konce března by ministerstvo dále chtělo na účtenky přidat ještě QR kódy a do aplikace přidat jejich čtečku kvůli zjednodušení registrací. Už nyní je aplikace vybavena systémem na rozpoznání znaků, který ale není 100% přesný, a tak potřebuje následující kontrolu a případnou úpravu znaků.

4/5 - (2 votes)

1 komentář

  1. josef chvojka

    CO SE VLASTNĚ ZJEDNODUŠI VYSVĚTLETE MNĚ TO NA EMAIL josef.chvojka@seznam.cz

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru