«

»

Už 4x jí úřady zastavily výplatu důchodu, protože ji považovaly za mrtvou

Foto: Pixabay

S výhrou v Extra Rentě pěkně uloženou na vašich spořících účtech nebo zhodnocenou v nemovitostech, byste se takové bizarnosti jenom smáli. Bývalé učitelce a nyní pětaosmdesátileté seniorce z Británie Eileen McGrathové však do smíchu příliš není. Aby také jo, když se kvůli nedopatření na stará kolena už několikrát ocitla bez financí! Za vše může úřednický omyl. A že úřady umí být někdy pěkně otravné a ignorující, o tom se přesvědčte sami.

Od roku 2020 seniorce už celkem 4x přišel dopis, ve kterém se jí ptali, jestli nezemřela

Žít do stovky a mít pevné zdraví, to je podobné jako trefit výherní výsledky Extra Renty. A žít hodně dlouho a možná i navěky bude britská seniorka Eileen McGrathová, kterou už úřady minimálně 4x pochovaly. Člověk, který byl omylem prohlášen za mrtvého, má být podle pověr živ a zdráv hodně, hodně dlouho. Jenže ono taky jde o to, aby měl z čeho žít. Kvůli chybě v učitelském penzijním systému, do kterého si seniorka řádně šetřila celý svůj život, byla Eileen už čtyřikrát prohlášena za mrtvou a tím pádem jí na účet nedorazil klasický ani vdovský důchod. Zatímco poprvé to byl šok a podruhé to bylo úsměvné, potřetí a počtvrté už to důchodkyni vážně nebavilo. Úřady se přitom neměly k tomu, aby chybu napravily.

Zlom nastal až s medializací problému

A protože se seniorka celý život věnovala učitelství, žádných chyb ani komplikací se nezalekla. Celou věc medializovala a zároveň kontaktovala společnost, která má její penzijní spoření na starosti. Ta se pod vlivem tlaku ženě omluvila a slíbila, že už jí žádný vyzvídací dopis ohledně jejího úmrtí nepřijde…. možná teď pro změnu nepřijde vůbec nikdy a důchod seniorky budou moci pobírat její pozůstalí. A kolik do vašeho penzijního spoření nasypete vy po výhře v loterii Extra Renta?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru