«

»

Už za pár milionů mohou být vaše kapesní hodinky nejbohatšího pasažéra Titanicu

Foto: Pixabay

Po výhře v Extra Rentě můžete nakupovat nejen na vašich obvyklých místech, nýbrž i v milionových aukcích. Z jedné takové si můžete odnést i hodinky z 14karátového zlata, které patřily nejbohatšímu pasažérovi na Titanicu.

Hodinky ze zlata ověnčené slavnou tragédií

Pokud vám výherní výsledky Extra Renty hodí miliony, mohou být hodinky obchodního magnáta Johna Jacoba Astora IV vaše. Jejich cena se odhaduje na 187 000 dolarů (v přepočtu 4,3 milionu korun). Hodinky byly spolu s tělem Astora vytaženy z vraku Titanicu, na němž se Astor, zakladatel hotelu Astoria, plavil společně se svou těhotnou manželkou. Když ji v osudný den roku 1912 vysazoval na záchranný člun a vracel se na loď společně s ostatními muži čekat na další záchranu, nejspíš už tušil, že hodinky tikají jeho poslední minuty.

Jedná se o další slavnou věc z Titanicu, kterých se v aukcích objevují mraky

Hodinky, na které musíte napřed trefit výhru v Extra Rentě, jsou tak další slavnou věcí opředenou tragédií slavné lodi. O jejich prodej se stará aukční síň Henry Aldridge & Son v Británii, která vyvolávací cenu určila na 75 000 dolarů. Organizátoři aukce však mají tušení, že se cena může přehoupnout i přes odhad. Tak to totiž u podobných věcí z Titanicu bývá. A vzhledem k tomu, že jsou hodinky z 14karátového zlata, jde opravdu o prestižní sběratelský kousek.

Obchodní magnát J. J. Astor měl sedmačtyřicet let, když se na Titanicu plavil a je dobře známý jako nejbohatší pasažér slavné lodi. V té době byl považován také za jednoho z nejbohatších lidí na světě a jeho jmění bylo odhadováno na 87 milionů dolarů, což odpovídá několika miliardám dnešních dolarů. Kapesní hodinky byly jednou z věcí, které pomohly k jeho identifikaci. Kromě nich měl na sobě také zlaté a diamantové manžetové knoflíčky a diamantový prsten se třemi kameny. V kapsách svého saka s vyšitými iniciály měl Astor přes 2700 dolarů v hotovosti a také nějaké zlato a stříbro. Hodinky byly vráceny rodině, zrestaurovány a nosil je Astorův syn, který tragédii společně s matkou přežil.

 

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru