«

»

V americkém Powerballu se dnes hraje o 1,4 miliardy dolarů (zhruba o 32 miliard korun)

Foto: Pixabay

Dnes v sobotu 7. října v Americe pokračuje powerballová horečka, která vytahuje peníze z kapes hráčů. Kdo by nechtěl dosáhnout na jackpot, který vystoupal až na 1,4 miliardy dolarů? Pro nás by to znamenalo v přepočtu 32 miliard korun – tedy desetinásobek maximálního Eurojackpotu.

Zdalipak sází i historicky nejšťastnější výherce Powerballu Edwin Castro?

Ačkoliv je jackpot vysoký 1,4 miliardy dolarů opravdu velkým soustem pro každého výherce, hra Powerball ho umí vyšponovat ještě výše. Kontroverzní výherce Edwin Castro, ze kterého se v krátkém čase stala celebrita, je toho důkazem. Jestlipak i on pokračuje v sázkách do hry, ve které si už své životní štěstí vybral?  Představte si, že trefíte výherní výsledky Eurojackpotu a rázem vás médii propírá kde kdo. Edwinovi to možná vadí, možná ne. Každopádně vám by se něco takového nestalo, protože Sazka přísně ctí pravidla anonymity. Tady by o vás zřejmě nikdo kromě blízkých přátel, rodiny a sousedů nevěděl. A když už o tom mluvíme, už vás napadlo, před kým vším byste svou výhru v loterii raději ututlali?

Naposledy byl Powerball letos trefený 19. července

Letos byla hlavní cena Powerballu trefena 19. července, a to ve výši 1,08 miliardy dolarů. Výhra putovala k hráči do Kalifornie. Od té doby šest čísel potřebných pro hlavní výhru nikdo netrefil. Hra stojí dva dolary a v Americe patří bezesporu k nejoblíbenějším. V sobotu 7. října, kdy se hraje o 1,4 miliardy dolarů, by si mohl případný výherce odnést 643 milionů dolarů jako okamžitý výběr. Okamžitá platba sice výhru razantně snižuje, ve svobodném životě však výherce nijak neomezuje. Proto je nejspíš často upřednostňována před ročními výplatami. V přepočtu je to necelých 15 miliard, což je pořád částka, která několikrát převyšuje maximální Eurojackpot.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru