«

»

V americkém Powerballu se dnes hraje o 638 milionů dolarů (zhruba o 14,6 miliardy korun)

Foto: Pixabay

Dnes 18. září se americký jackpot Powerballu vyšplhal až na částku 638 milionů dolarů. To je v přepočtu téměř 15 miliard korun, tedy částka, kterou ani v Eurojackpotu netrefíte. Pro americké sázkaře to znamená jediné – začátek další sázkařské horečky. Když totiž jackpot, jehož šance trefení je 1: 292,2 milionu, vystoupá takhle vysoko, málokdo odolá a nevsadí si. V případě pondělní výhry by si výherce mohl odnést jednorázovou výplatu ve výši 304,2 milionu dolarů (necelých 7 miliard). Většinou se nikomu nechce čekat na postupné čerpání výhry  a většina se rozhodne pro jednorázové vyplacení.

Tiket Powerballu stojí dva dolary za hru

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou stát buď 60 Kč, to když štěstí zkoušíte jen s jedním sloupečkem, nebo 400 Kč, to když jdete do hry s plným tiketem. V Powerballu stojí jedna hra dva dolary. Pravděpodobnost na výhru je opravdu velmi malá – 1: 292,2 milionu. Pokaždé, když jde jackpot takhle vysoko, skloňuje se tato loterie v Americe snad všemi pády. Tikety pro své zaměstnance pak kupují i bohatší zaměstnavatelé, provozovny si na rostoucím jackpotu dělají reklamu, třeba rozdávají koblihy sázkařům zdarma a tak podobně.

To je podobné, jako když vysoko vystoupá Eurojackpot

Hráčům v Americe budeme samozřejmě držet palce. Historicky nejvyšší jackpot Powerballu padl na podzim roku 2022, když Edwin Castro trefil jackpot 2,04 miliardy dolarů. Kdyby takovou částku vyhrál Čech, ihned by ho to vymrštilo na žebříček nejbohatších Čechů. Eurojackpot může růst maximálně do tří miliard korun. I to je částka, která vám vezme dech. Doposud nejvíce si z Eurojackpotu ukrojil Čech z Pardubického kraje v květnu 2015 – 2,466 miliardy korun. Tehdy ještě mezinárodní loterie neměla svůj třímiliardový strop, a tak se Čech trefil těsně pod jeho hranici. Kéž by se něco podobného znovu opakovalo. Od roku 2014, co se Eurojackpot u nás hraje, padla česká výhra prvního pořadí zatím jen 3x – v roce 2015 (2,466 miliardy), v roce 2019 (přes 1,4 miliardy) a v roce 2023 (téměř 235 milionů korun).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru