«

»

V centrále Twitteru v San Francisku se dražilo kdeco

Zdroj: pixabay

Jako milionář po výhře v Eurojackpotu se můžete účastnit různých aukcí. V těch se můžete přetahovat o sběratelské drahokamy za stovky milionů, ale klidně se někde můžete držet i při zemi… milionářsky při zemi. Z nedávné aukce společnosti Twitter v San Francisku jste si mohli odnést například sochu modrého ptáka, který je ikonou Twitteru, za 100 tisíc dolarů (v přepočtu za 2,2 miliony korun). K mání však byly ještě levnější položky.

V Twitteru se šetří…

Až vám vyjdou výherní výsledky Eurojackpotu, můžete si dělat radost mnohem častěji než dosud. Na aukci v centrále Twitteru, která se v San Francisku pořádala letos v lednu, by vám do oka kromě sochy ptáka za 2,2 milionu korun mohl padnout květináč ve tvaru zavináče za 15 tisíc dolarů (v přepočtu za 333 tisíc korun) nebo dlouhý konferenční stůl z recyklovaného dřeva za 10 500 dolarů (cca 233 tisíc korun). Za hubičku jste na aukci mohli pořídit také profesionální stroj na espresso La Marzocco Strada 3, který je běžně k dostání za v přepočtu 666 tisíc korun, společnost Twitter ho ale nabízela za méně než polovinu. Vzhledem k aukci, která se v Twitteru udála celkem narychlo, začali zlí jazykový prohlašovat, že celá akce souvisí s úsporami, na kterých trvá nový majitel Twitteru Musk. Ten Twitter koupil loni za 44 miliard dolarů a ve společnosti dělá docela vítr. Odborníci, kteří mají do celé situaci alespoň nějaký vhled však toto vyvracejí. Tvrdí, že i několikanásobek celého výtěžku by byl jen kapkou v moři všech nákladů za nákup společnosti.

Musk v Twitteru zavádí velké škrty

Ani výhra v Eurojackpotu vás nemusí odradit od úspor, na které jste byli zvyklí. Nač hýřit, když vám to není blízké? Navíc se není za co stydět. Úspory všemi pády skloňuje také jeden z nejbohatších lidí na světě Elon Musk. V rámci úspor ve Twitteru za dobu svého působení propustil už 7500 zaměstnanců. Těm zbývajícím dokonce zrušil mnoho výhod, na které byli ve společnosti zvyklí, například jídlo zdarma. Nicméně šetřit je zde nejspíš potřeba, alespoň podle toho, co se o Twitteru říká. Podle některých informací má Twitter obrovské potíže s placením nájmů svých kanceláří po celém světě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru