«

»

V jednatřiceti letech ji tíží miliardové dědictví, a proto jej chce rozdat

Foto: Pixabay

Vyhrát v Eurojackpotu miliardy ve třiceti letech? Sen většiny mladých sázkařů! Co když jste ale poctivka nebo je vaše jmění tak vysoké, že vám vůbec nevadí, když vám z něj zůstane jen 10 %? Potom hledáte lidi, kteří vám poradí, jak nechtěné miliardy rozdat. Řeč je o jednatřicetileté dědičce Marlene Engelhornové, která po zakladateli firmy BASF zdědila v přepočtu 94 miliard korun. Stalo se tak už v roce 2022 a už tehdy veřejně slíbila, že 90 % svého dědictví rozdá. Teď chce slyšet názor padesáti náhodných lidí, jak má naložit s částkou v přepočtu 616 milionů korun. Své jmění rozdává po částech a vždy chce, aby to mělo hlubší smysl.

Vídeňanka je pro zdanění bohatých lidí

Že byste se tučných výherních výsledků Eurojackpotu zbavovali hned po výhře, protože by vás přepadl pocit, že si je nezasloužíte? To nejspíš nehrozí. Jiné pocity však má mladá žena Marlene Engelhornová, která v roce 2022 po své babičce Traudl Engelhornové-Vechiattové zdědila nehoráznou sumu peněz – v přepočtu až 94 miliard korun. Tak velké jmění rodině vydělal spoluzakladatel německé společnosti BASF (dnes největší chemická firma na světě). Byl to pravnuk  Petera Engelhorna – zesnulého manžela Marleniny babičky. Místo, aby si mladá žena tohoto dědictví užívala a udržovala ho pro své další generace, má pocit, že ho nabyla neprávem. Zkrátka pro to nic neudělala, a proto považuje za správné ho rozdat. Mladá žena se angažuje v politice a je například pro zdanění bohatých lidí. Přijde jí nefér, že zatímco ona tak velký dar danit nemusela, pracující lidé s běžným příjmem musí danit každé své vydělané euro.

To, kde peníze pomůžou, nechává částečně i na ostatních lidech

Výhra v Eurojackpotu může být podobně těžko skousnutelná jako obrovské dědictví mladé ženy z Vídně. Možná i proto se rozhodla, že nechá část rozhodování o tom, kde peníze pomůžou, na jiných lidech. Úplně náhodně vyhledala padesát lidí bydlících v Rakousku a napsala jim dopis, kde vysvětluje svou vizi rozdat v přepočtu 616 milionů korun. Doufá, že všichni odepíšou a podle toho se rozhodne. No není to milé?

4/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru