«

»

V loterii Powerball v pondělí večer padl jackpot ve výši 222,6 milionu dolarů! Vítězný je jediný tiket prodaný v New Jersey

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 pořád nikde? Nejspíš to chce trpělivost. Takovou, jakou měl pravidelný sázkař loterie Powerball, který si už ale teď může od své trpělivosti oddechnout. V pondělí večer totiž jako jediný trefil jackpot ve výši 222,6 milionu dolarů (zhruba necelých 6 miliard korun).

Pohádkovou výhru mu sníží okamžitý výběr i daně a poplatky

Výherní výsledky Šťastných 10 se vám sníží maximálně o 15% daň, pokud se bude jednat o výhru nad milion. To výherce posledního jackpotu Powerballu, který padl v pondělí večer (10. června), přijde o podstatnou část této pohádkové výhry. Ačkoliv se ještě veřejně nepřihlásil, ví se o něm, že pochází z New Jersey, a že svůj tiket vsadil v obchodě se smíšeným zbožím Preet Food Mart v Lindenwoldu. Také se o něm ví, že při sázení zaškrtl možnost paušálního výběru, který  částku 222,6 milionu dolarů sníží na 104,7 milionu dolarů. To je pořád dost. Pak jsou tady ale ještě daně a poplatky, které bude muset z výhry zaplatit. Teprve potom si může užít svůj zůstatek 71 milionů dolarů (1,6 miliardy). I tak je to pořád pecka, že?

Výherce může zůstat v anonymitě a na vyzvednutí výhry má jeden rok

Že vy byste výhru ve Šťastných 10 skladem ležet nikdy nenechali? To vám rádi věříme! Na výběr pohádkového jmění má výherce z New Jersey, o kterém prodavač tvrdí, že je řidičem autobusu a jeho pravidelným návštěvníkem, jeden dlouhý rok. Díky tomu, že pochází z New Jersey, nemusí podle pravidel této loterie zveřejňovat své jméno ani adresu. Bohatství si tedy může užít v anonymitě. Šťastný je i prodavač, který výherní tiket prodal. Jeho obchod získá odměnu ve výši 30 000 dolarů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru