«

»

V Mega Millions padl v úterý historicky nejvyšší jackpot – 1,58 miliardy dolarů – v přepočtu 35 miliard korun

Foto: Pixabay

Čísla 13, 19, 20, 32, 33 a Mega ball číslo 14 přinesla zatím ještě neznámému šťastlivci z Floridy neuvěřitelnou a v Mega Millions dosud nejvyšší výhru v historii. Jackpot padl při výšce 1,58 miliardy dolarů, což je v přepočtu nějakých 35 miliard korun. Výherce zvítězil nad pravděpodobností takové trefy 1 ku 302,6 milionu. O takovou sumu nelze hrát v žádné loterii v Česku. O miliardy se zde můžete pokusit jedině v Eurojackpotu. Mimochodem dnes 11. srpna se v Eurojackpotu hraje o 242 milionů korun!

Jedná se o nejvyšší výhru v historii Mega Millions

Výhra z 8. srpna je tou nejvyšší v historii loterie Mega Millions. Částka 1,58 miliardy dolarů jen o chlup překonala předchozí maximum 1,537 miliardy dolarů trefené v Jižní Karolíně v roce 2018. Jediný výherní lístek byl prodán v supermarketu Publix v Neptune Beach na Floridě. Jak už to v Americe bývá zvykem, také obchod se může těšit na tučnou odměnu, a to jen za to, že k němu šťastlivec, který v té době ještě netušil, že jde o jeho životní krok, přišel a na vlně horečky Mega Millions si vsadil. Nejvyšší výhra v historii Mega Millions je zároveň třetí nejvyšší výhrou ve všech amerických loteriích. Nejvyšší pořád zůstává ta od Edwina Castra z listopadu 2022, kdy trefil neuvěřitelných 2,04 miliardy dolarů v Powerballu. Druhá nejvyšší výhra v amerických loteriích je z ledna 2016, kdy si tři výherci z Kalifornie, Floridy a Tennessee rozdělili 1,586 miliardy dolarů, také ze hry Powerball. Ani dnešní výherní výsledky Eurojackpotu nejsou k zahození. A to i přesto, že případná výhra 242 milionů vypadá vedle mega výher amerických loterií jako chudá příbuzná!

Prý je pravděpodobnější, že vás zasáhne meteorit, než že vyhrajete v Mega Millions hlavní jackpot

S tím, jak jackpot rostl, rojily se v amerických médiích různé úvahy ohledně případné výhry. Řada ekonomů se například shodla na tom, že tikety do loterie rozhodně nejsou dobrou investicí. Za investici je považovat ani nelze. Spíše je označují za jistý druh očekávání toho, že budete chudší o peníze, které jste za tiket utratili. Jiní odborníci pak výhru v Mega Millions přirovnávali k opravdu nepravděpodobným situacím. Prý je dokonce pravděpodobnější, že člověka zasáhne meteorit, než že vyhraje hlavní jackpot Mega Millions. Dokonce je pravděpodobnější, že na cestě za koupí tiketu zahynete při autonehodě, než že v loterii vyhrajete hlavní cenu.

Jackpot v loterii Mega Millions před úterním osudovým losováním nevyhrál nikdo od 14. dubna, kdy kutil v důchodu vybral 476 milionů dolarů (přes deset miliard).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru