«

»

V Nizozemsku budou mít všichni toto léto opalovací krém zdarma

Foto: Pixabay

Možná proto, že se vám štěstí v loterii Šťastných 10 pořád zdárně vyhýbá, vítáte akce i věci, co jsou zdarma. Ostatně proč ne! A pokud věci, které jsou k dispozici zdarma opravdu umíte ocenit, zamiřte toto léto do Nizozemska. Opalovací krém s sebou brát nemusíte… ten tam totiž bude zdarma. Vláda hodlá nechat dávkovače dezinfekce, které sloužily v covidové době, předělat na dávkovače opalovacího krému. Cílem je prevence rakoviny kůže, která je v poslední době na vzestupu.

Podobnou prevenci už praktikují v Austrálii nebo v části Německa

Výherní výsledky Šťastných 10 vás možná více přinutí myslet na prevenci. Na tu byste však měli myslet kdykoliv, a to i bez výhry v kapse. Například taková rakovina kůže je podle studií na vzestupu. Podle statistického úřadu se například v Německu zvýšil počet onemocnění rakovinou kůže v roce 2021 až o 55 %, což je alarmující (oproti roku 2001). V Česku je rakovina kůže ročně diagnostikována až u 3500 lidí. Čísla nejsou vůbec pěkná a i proto se Nizozemsko rozhodlo zakročit. Dávkovače, které sloužily pro dezinfekci, letos naplní opalovacím krémem. Země chce mít jistotu, že se opalovací krém dostane opravdu ke každému a vůbec přitom nehledí na cenu, která se může vyšplhat opravdu vysoko. Rázná prevence následků, které způsobují sluneční paprsky, už funguje například v Austrálii nebo i v Německu. Zatímco v Austrálii mají kampaň, která doporučuje vzít si s sebou na slunce nejen opalovací krém, nýbrž i tričko a klobouk, v Německu opalovací krémy rozdávají zdarma v některých školách.

Ať už své milionové já budete slunit kdekoliv, vždycky se namažte

A proto i vy, ať už Šťastných 10 sázíte na slunci, nebo ve stínu, dbejte na dostatečnou prevenci. Případná výhra vás zavede pod sluneční paprsky mnoha zemí, a proto je téměř nutné cvičit pravidelné mazání kůže už teď, byť ještě výhru nemáte v kapse.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru