«

»

V obchodě koupila vázu za ani ne sto korun, aby z ní později mohla vytřískat přes 2,3 miliony

Foto: Pixabay

Výhra v Eurojackpotu stále nepřichází? Narazit na ni můžete nejen šťastným tipem, nýbrž i šťastným nákupem vázy. O tom se přesvědčila žena z Virginie Jessica Vincent, která vázu za necelé čtyři dolary proměnila v luxusní kousek za 107 100 dolarů. Přitom kdyby nebyla tak pozorná, mohl na ni v tom lepším případě doma sedat prach, v tom horším by už váza byla dávno prodaná jinému chytrému zájemci.

Už v obchodě s vetešnictvím si žena všimla, že je váza něčím výjimečná

Stále nepřicházející výherní výsledky Eurojackpotu může vykompenzovat návštěva vetešnictví. Právě tam totiž můžete narazit na věc, která se v aukci prodá za miliony. A přesně to je příběh Jessicy Vincent, která v jednom obchůdku s vetešnictvím zakoupila skleněnou zeleno-vínovou pruhovanou vázu. Na první pohled se do ní zamilovala. Přišla jí těžká a výrazná a už tehdy dostala předtuchu, že nepůjde o jen tak obyčejný kousek. Myslela si, že bude stát nejméně 10 dolarů, a proto ji u pokladny překvapila její poloviční cena. Vázu si domů odnesla za necelé čtyři dolary. Později si všimla, že je na dně vázy vyrytý nápis „Murano”, který vlastně odstartoval celou její pátrací akci.

Na facebookovém diskuzním vláknu se dozvěděla cenné informace

Někteří hráči cítí výhru v Eurojackpotu ve svých kostech. Stejně tak i Jessica ve svém případě cítila, že vlastní něco výjimečného. To ji ostatně potvrdili diskutující na Facebooku ve skupině sklářských děl Murano, do které se přihlásila. Jak správně tušila, návrh vázy pochází z hlavy umělce Carla Scarpa a byla vyrobená ve 40. letech 20. století sklářskou dílnou Venini na italském ostrově Murano. Už v internetových diskuzích bylo Jessice nabídnuto několik dech beroucích částek – ta nejvyšší se pohybovala kolem 10 000 dolarů (což je zhruba čtvrt milionu). Jessica se však obrátila na newyorskou aukční síň a dobře udělala. Ta vázu nedávno prodala za 107 100 dolarů, a to bylo o 50 000 dolarů více, než bylo odborníky odhadováno.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru