«

»

V Powerballu padla třetí nejvyšší výhra v historii – 1,08 miliardy dolarů vytipoval šťastlivec z Kalifornie

Foto: Pixabay

Výhra v Eurojackpotu vám může na účet přelít potřebné miliardy. Ani kdybyste však posbírali všechno štěstí světa, nikdy nebudete mít tolik, kolik teď ve středu trefil hráč Powerballu z Kalifornie. Po 39 slosováních opět padl jackpot – tentokrát se stačil vyšplhat do výše 1,08 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun). Ještě se neví, zda si šťastlivec vybere okamžitou nižší částku, nebo výběr rozloží do 30 ročních výplat. První varianta je však mnohem častější. Nikdo na bohatství nechce čekat déle, než je nutné.

Představte si, že by vám výhra v loterii předplatila vaši budoucnost

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou být už dnes 21. července pro někoho stejně šťastné jako středeční trefa v Powerballu pro kalifornského hráče. Tomu čísla 7, 10, 11, 13, 24 a Powerball číslo 24 vynesla 1,08 miliardy dolarů – tedy třetí nejvyšší výhru v historii Powerballu  a celkem sedmou nejvyšší výhru v historii amerických loterijních výher. O své štěstí se v Eurojackpotu můžete pokusit už dnes, když se hraje o 1 596 000 000 Kč. Jackpot Powerballu se kumuloval dlouhých 39 slosování. Přitom čekal na hráče z Kalifornie, který se sice bude muset vzdát poměrně velké části výhry, a to kvůli poplatkům a daním, nicméně s žádným jiným hráčem se už dělit nemusí. No jen si představte, že by vám pane říkalo zhruba 23 miliard…

Tiket koupil v samoobsluze

Vítězný tiket si kalifornský výherce koupil v samoobsluze Las Palmitas Mini Market v Los Angeles. Vítěz si teď bude muset vybrat, zda si vybere větší část výhry, kterou mu však loterie rozloží do období 30 dlouhých let, nebo zvolí až o polovinu osekanou jednorázovou platbu. V tomto případě by bral přibližně 558 milionů dolarů (necelých dvanáct miliard). I to je však suma, která vám v pohodě zaplatí vše, co si jen zamanete. Právě tuto osekanou výplatu výhry volí drtivá většina výherců. Kdo by na výhru čekal, že? Ostatně dnes 21. července nemusíte hrát pouze Eurojackpot, ale také Sportku, ve které je 145 milionů korun. Nejlepší bude trefit rovnou superjackpot, to znamená šest čísel pro první pořadí a poslední číslo Šance pro superjackpot. V bonusu je totiž přes 116 milionů korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru