«

»

V Tokiu se opět dražil tuňák. Ten letošní se prodal za 800 tisíc dolarů!

Foto: Pixabay

Zhruba 18 milionů korun zaplatili za čtvrt tuny vážícího tuňáka velkoobchodník s mořskými plody Yamayuki a majitel řetězce se sushi Onodera při novoroční aukci, která se v Tokiu tradičně koná již od roku 1999. Tito dva obchodníci si vítězství v aukci mohou připsat už počtvrté za sebou. A kolik byste z výhry ve Sportce za tuňáka na aukci utratili vy?

Jedná se o čtvrtý nejvyšší prodej od začátku vedení záznamů

Aukce se na velkém rybím trhu v Tokiu koná už tradičně pěknou řádku let. Započala v roce 1999, a proto si pamatuje řadu rekordů. Třeba chlápka, který v aukční euforii za tuňáka utratil pětinásobnou částku, než kterou plánoval. Stalo se to v roce 2019. Majitel luxusní sushi restaurace Kiyoshi „Tuna King“ Kimura za tuňáka tehdy zaplatil 3,1 milionu dolarů (dnes zhruba 69 milionů korun). Zatímco na kameru se tvářil šťastně, později a mimo záznam uvedl, že to snad i maličko přehnal. Alespoň má jistotu, že ho nikdo jen tak nepokoří a nestalo se tak ani letos. Při částce 800 tisíc dolarů za čtvrt tuny vážícího tuňáka o žádné pokoření rekordu vážně nešlo. Zanedbatelná ta částka však také nebyla. Jednalo se o čtvrtý nejvyšší prodej od začátku vedení záznamů. A jakou porci ryb byste objednali pro sebe po trefení výherních výsledků Sportky?

Vysoká cena za tuňáka je nadějí pro oživení japonského trhu s rybami

Během tokijské aukce svitla naděje těm, které obchodování s rybami a mořskými plody živí. Pandemie covidu-19 utlumila poptávku, což způsobilo pokles cen ryb. To, že někdo za tuňáka utratí desítky milionů, dává naději, že rybí trh pomalu ale jistě ožívá.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru