«

»

V útulku pro lidi bez domova se našly zlaté tenisky Nike Air Jordan v hodnotě 10 000 dolarů, které byly vyrobeny pro Spikea Leeho

Foto: Pixabay

Výhra v Eurojackpotu nemusí mít vůbec podobu šťastného tiketu nebo setřeného výherního tiketu. Úplně stačí nečekaný a velmi hodnotný objev, a to třeba v útulku pro bezdomovce. Vedoucí domova, který se kdysi také potloukal na ulici, boty odnesl ke specialistovi, který je ohodnotil. Pak je nabídl do aukce, kde mají předpoklad vynést minimálně 20 000 dolarů (téměř půl milionu korun).

Není jasné, jak se boty do útulku dostaly, každopádně mu to velmi pomůže v provozu

Výherní výsledky Eurojackpotu  se mohou objevit zrovna ve chvíli, kdy to potřebujete. Když jste ale útulkem pro bezdomovce a vlastně celý rok se činíte, jak nejlépe umíte, abyste sehnali veškeré peněžní prostředky, je každý hodnotný nález jako výhra v loterii. A jeden takový, který má tyto parametry se podařil v jednom americkém útulku pro bezdomovce, který vede muž jménem Erin Holcomb. Ten je bývalým bezdomovcem a vedení útulku pro další podobné duše bere jako své poslání. Každý týden tráví nějaký čas tříděním věcí, které k nim lidé přinesou a před Vánoci v koších kromě teplých bund, dek a bot našel i zlaté tenisky, které mezi všemi ostatními věcmi zářily na dálku. Hned mu došlo, že je to něco neobvyklého. Něco, co vyžaduje jeho další čas a prozkoumání. Naštěstí znal Erin někoho, kdo se na podobné cennosti specializuje.

Prodavač mu na místě nabídl cenu 10 000 dolarů

Erinův instinkt nelhal. Boty vážně měly hodnotu 10 000 dolarů a právě takovou částku prodavač jedné zastavárny Erinovi nabídl. Ten se však napálit nenechal. Když mají boty hodnotu 10 000 dolarů, mohou stát i víc. A měl pravdu. Aukční síň Sotheby´s, na kterou se následně obrátil, odhadla jejich prodejní cenu až na dvojnásobek. Odborníci zjistili, že byly tyto boty vyrobeny na míru pro režiséra Spikea Leeho, a to k příležitosti moderování sportovní akce. Aukční dům navíc Erinovi přislíbil, že útulku věnuje plnou cenu z prodeje. Tedy že si nebude nárokovat žádné poplatky za prodej. Zaprvé bylo před Vánocemi a za druhé se něco podobného jen tak nevidí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru