«

»

V žebrání je tak dobrý, že má na kontě miliony

Foto: Pixabay

Obáváte se toho, že ztratíte svou práci a nebudete mít z čeho zaplatit hypotéku? Nebojte. Ani fakt, že skončíte na ulici totiž nemusí nutně znamenat, že spadnete do chudoby. Respektive tam možná spadnete, ale díky žebrání si po vzoru jednoho indického žebráka-milionáře, můžete přijít ke slušné sumě. To jen jako plán B, pokud výhra ve Sportce opět nevyjde.

Milionář z Indie si na svůj majetek vydělal neobvyklým způsobem

Výherní výsledky Sportky mají potenciál v minutě vám naprosto změnit život. Zádrhelem je, že vám taková výhra vůbec nemusí spadnout do klína. Na výhru v loterii nečekal ani Ind Bharat Jain, který dnes patří mezi indickou smetánku. Jeho jmění se odhaduje na 75 milionů rupií (v přepočtu 20 milionů korun). Dříve tomu ale nebylo. Pocházel z velmi chudé rodiny, která mu nemohla dopřát ani základní vzdělání. Přesto se dokázal vypracovat a rozjet fungující byznys. Když vám ale povíme, jak to udělal, spadne vám čelist. On totiž žebral. V žebrání je výjimečný, a proto si vydělá více, než žebráci široko daleko. Jeho denní příjem za žebrání se pohybuje mezi 2000 až 2500 indických rupií (což je zhruba 600 Kč). Měsíčně si dokáže vydělat v přepočtu 16 až 20 tisíc korun, což na indické poměry není vůbec málo.

Nashromáždil majetek, který ho uživí, ale on přesto v žebrání pokračuje

Do této chvíle se zdá být jeho příběh jako z pohádky a ne jeden by před tímto počinem smekl. Jeho příběh však má i odvrácenou stranu. Za dobu, po kterou žebrá, dokázal Bharat Jain nashromáždit nemalý majetek. Vlastní například byt v Bombaji za 1,2 milionu rupií (zhruba 320 tisíc korun) a dva obchody, které generují měsíční příjem v přepočtu 8 tisíc korun každý. Žebrák bydlí v luxusním bytě se svou rodinou a jeho dva synové díky němu zdárně dokončili studia. Proto by se zdálo, že už nežebrá a naopak má dostatek prostředků a možností bojovat proti chudobě či jinak vypomáhat svým souputníkům z indických ulic. Ale ne. Ind žebrá dále a tímto způsobem zvyšuje svůj příjem, ačkoliv ho rodina prosí, aby už to nedělal. Jó zvyk je železná košile. Je ale s podivem, že lidé mu na jeho taktiky pořád skáčou, ačkoliv si o jeho milionech cvrlikají i ptáci na střeše.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru