«

»

Vaší výhrou v loterii může být váš dobrý skutek

Foto: pixabay

Co byste dělali s obnosem peněz, který by vám každý měsíc v rozpočtu tak nějak nadbýval? Někdo by jej vložil na spořící účet, jiný by ho utratil a možná si i vsadil Sportku nebo jinou loterii. To muž z Alabamy Hody Childress se rozhodl sto dolarů každý měsíc dát na dobrou věc. Pěknou řádku let tento obnos nosil do místní lékárny a žádal, aby za něj lékárnice pomohla těm lidem, kteří si své léky nemohou dovolit. Bylo to jejich velké tajemství, které na povrch vyplavalo až po mužově smrti. Jeho dobrý skutek však v místní lékarně rozpoutal vlnu solidarity.

Pro někoho je výhrou v loterii dobrý skutek

Výherní výsledky Sportky či jiné loterie nemusí udělat takovou radost, jakou muži z Alabamy dělala pomoc druhým. Hody Childress, který sám trpěl chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), se jednoho dne zeptal své lékárnice, zda existují lidé, kteří na své léky nemají. A lékárnice mu s vážnou tváří tehdy odpověděla, že se to děje bohužel velmi často. A protože byl Hody celý život dobrák od kosti, na nic nečekal a vytáhl stodolarovou bankovku. Lékárnici prosil, aby peníze použila na pomoc těm, kteří by jinak z lékárny odcházeli s prázdnou. Zároveň ji požádal, aby o něm nic neříkala a tvrdila, že je to pomoc shůry. Tak to trvalo několik let a Hody každý měsíc přinesl sto dolarů. Skončilo to až jeho smrtí, kdy se lékárnice rozhodla jít s pravdou ven.

Dobrý skutek muže zvedl vlnu solidarity

Výhra ve Sportce může potěšit, ovšem stejně tak vám radost do žil může vnést dobrý skutek. Hody Childress o tom věděl své. Sousedi i jeho rodina o něm mluvili jako o velmi dobrém muži, který neváhal pomoct tam, kde mohl. I proto jeho odkaz v místní lékárně dodnes přetrvává. Po zveřejnění srdceryvného příběhu se totiž někteří místní rozhodli, že budou v dobročinnosti muže pokračovat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru