«

»

Ve dvou letech prodává své obrazy v aukcích

Foto: Pixabay

Myslíte si, že talent je jako výhra v loterii Sportka? To bezesporu! Svědčí o tom případ dvouletého umělce Laurenta Schwarze z německého Neubeuernu. Nadchl se pro malování a jeho obrazy se prodávají za statisíce korun.

Malovat se naučil v Itálii

Ani výherní výsledky Sportky vám nemusí vynést tolik, co vynáší obrazy malému Laurentovi. Pro malování impresionistických děl se nadchl v Itálii, kde byl se svými rodiči na dovolené. V dětském koutku tam s maminkou narazili na malířské plátno a barvičky a právě od této zábavy malého klučinu nešlo odtrhnout. Rodiče byli tvorbou syna pochopitelně velmi nadšení. Jeho máma dokonce jeho tvorbu sdílela na sociálních sítích. A právě tam se zrodila poptávka po Laurentových obrazech. Lidé se ptali, za kolik jsou rodiče ochotni obrazy prodávat. Rodiče Laurenta si původně mysleli, že je to nějaký vtip a obraz by klidně poslali i zadarmo. Ale znáte dnešní dobu! Zadarmo dnes ani kuře nehrabe… obrazy se proto daly do internetové aukce, kde vynášejí nehorázné sumy. Dosud největší částkou bylo téměř čtvrt milionu korun.

Na čmáranice talentovaného klučiny vznikl pořadník

Výhra ve Sportce nemusí být taková trefa jako zjištění, že váš dvouletý chlapec si na sebe umí vydělat. Za půl roku Laurent vytvořil 21 obrazů a 19 z nich se už stihlo prodat. Jeden obraz se prodává zhruba za 175 tisíc korun. No jen si spočítejte, jakou sumičku už má malý Laurent na svém účtu. K penězům se podle rodičů dostane až v osmnácti. Ale není tohle sladké? O díla je dokonce takový zájem, že musela jeho maminka vytvořit čekací listinu. Cenu děl zvyšuje i fakt, že vůbec není jisté, zda bude kluk s malováním pokračovat. Rodiče jej do ničeho nechtějí nutit a už teď se stává, že třeba dva týdny o štětec ani nezavadí. Podle nás by zrovna v této výdělečné činnosti měli rodiče kluka podporovat. Aby jim v dospělosti jejich pasivitu nevyčetl, že?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru