«

»

Ve starém domě našli pytle s milionem starých jednocentových mincí a teď neví, co s nimi

Foto: Pixabay

Bohatství k vám může přijít zcela nečekaně a dokonce i škodolibě. Své o tom ví manželé Reyesovi z Ontaria, kteří v domě svého otce a Johnova tchána našli spoustu bankovních pytlů s centovými mincemi. Peníze jsou hodně staré a některé banky, které je vydaly, dokonce už ani neexistují. Kdo by čekal, že tento nález manžele vystřelí do sféry milionářů, jako to umí výhra ve Sportce, je na omylu. Mincí je tolik, že je musely odvézt až dva přetížené vozy a žádná banka v okolí s nimi nechce mít nic společného.

Nikdo neví, odkud se mince vzaly

Vyklízení starých domů má něco do sebe a své o tom ví převážně sběratelé, kteří si jsou vědomi, že i nepatrná a na první pohled dost obyčejná věc může ve sběratelské aukci vyrůst na ceně. Když výherní výsledky Sportky stále nevychází, můžete i vy prošmejdit svou půdu nebo ještě lépe půdu vaší babičky. Nečekaný nález čekal i na manžele z Ontaria, na které zbyla povinnost postarat se o nemovitost jejich blízkého příbuzného, který zemřel. Odklízení starého harampádí není nic atraktivního, přesto by se napětí ve vzduchu v domě v Los Angeles dalo krájet, když manželé v úzkém půdním prostoru narazili na hromadu bankovních pytlů s mincemi. Mince ručně nepočítali, protože by si na to museli vzít všechnu svoji dovolenou a po ní možná i neplacené volno. Po zvážení však šlo odhadnout, že se jedná o milion starých centových mincí. Problémem je, že banka s nimi nechce mít nic společného. Jenže protože existuje velká pravděpodobnost, že se mezi mincemi nachází i dost cenné kusy, nechtějí je manželé vydat lacino. I proto odmítli specializovanou firmu, která by si mince od nich převzala s nárokem vyplacení 8 % z jejich ceny. Běžná hodnota těchto mincí je odhadovaná v přepočtu na více jak 221 tisíc korun.

Manželům se mince prolézat nechce, proto je na portálu nabízejí jako kompletní sbírku

To si pište, že výhra ve Sportce, po které by vám peníze přišly jednoduše na účet, by byla mnohem pohodlnější než nález zaprášených pytlů s mincemi, o které nikdo nejeví zájem. I proto, že se jim mince nechce kus po kusu probírat, stanovili jednotnou cenu všech mincí v přepočtu na 552 tisíc korun a hodlají je prodat jako komplexní sbírku cenných mincí. Jenže ani tato nabídka u zájemců nevzbudila kýžené nadšení. Ti by si mince nejraději prohlédli na místě a vybrali cenné kousky. Ale převážet všechny mince a platit za ně, to se jim opět nechce.  A tak se teprve uvidí, co s nálezem bude.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru