«

»

Ve švýcarském Curychu se prodala vzácná kostra T-rexe „Trinity” za 6,1 milionu dolarů (zhruba 130 milionů korun)

Foto: Pixabay

Čím si po výhře v Extra Rentě uděláte radost? Bude to nejspíš cokoliv kromě kostry dinosaura… nebo vám by manželka dovolila umístit v obýváku T-rexe složeného z celkem tří dinosaurů? Přesně taková je kostra s výstižným názvem „Trinity”, která se nedávno v Curychu vydražila za 6,1 milionu dolarů (v přepočtu 130 milionů korun).

Kostru dal do aukce soukromý vlastník

Pokud byste přece jen obětovali velkou část výherních výsledků Extra renty na nákup složené kostry obřího dinosaura, nejspíš časem, až se vám omrzí, přistoupíte k jejímu dalšímu prodeji. Podobně to udělal dosavadní majitel kostry z Ameriky, který kostru dal do aukce. Protože je kostra složená z celkem tří nalezených koster T-rexe, nemá takovou cenu, jako kdyby pocházela z jediného dinosaura. I tak se při její koupi prohnete. Kupující za kostru zaplatil asi 5,3 milionu dolarů. K této částce však bylo nutno připočítat i poplatky aukční síně, což cenu navýšilo na 6,1 milionu dolarů. Tak snad bude po takovém vichru v peněžence současný majitel kostry s T-rexem spokojený. Lze říct, že koupí složené kostry ušetřil. Kdyby totiž kupoval kostru z kompletního T-rexe, která se dražila v aukční síni Christie´s v New Yorku v roce 2020, mohl by zbankrotovat. Kostra dinosaura s prodejním názvem „Stan” se tehdy prodala za neuvěřitelných 32 milionů dolarů (dnes by to bylo přibližně 685 milionů).

Aukční síň doufá, že současný majitel kostru Trinity ukáže veřejnosti

Dalo nejspíš hodně práce kostru v aukční síni sestavit do její okázalé podoby. A nejspíš bylo pracné kostru zase naskládat do krabic a převést na místo jejího současného majitele. Zdalipak bylo v ceně i její opětovné složení? Nejspíš ano. No představte si, že byste utratili celou Extra Rentu a aukční síň by vám kostru dopravila rozloženou. To byste se nejspíš nemohli chlubit svým zámožným přátelům. A co vy, budete chtít vlastnit kostru dinosaura, až trefíte loterii?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru