«

»

Video návod: Aplikace Účtenkovka obsahuje čtečku QR kódů

Foto: Youtube Účtenkovka

Obchodníci mohou označit svůj obchod samolepkou, která oznamuje tištění QR kódů na účtenkách

Ministerstvo financí vylepšilo pro mobilní telefony a tablety svou aplikaci Účtenkovka a zjednodušilo tak přihlašování paragonů do účtenkové loterie. Do aplikace totiž přidalo čtečku QR kódů. Nyní už vám na zaregistrování účtenky do soutěže bude díky QR kódům, které obchodníci mohou dobrovolně tisknout na vydávané paragony, stačit pouze pár vteřin.

» » » Účtenkovka – přihlášení na můj účet a registrace účtenek ZDE

Jak na to?

Jestliže ještě nemáte ve svém tabletu či mobilním telefonu aplikaci Účtenkovka nainstalovanou, tak si ji zdarma stáhněte na Google Play anebo Appstore. Jestliže už ji nainstalovanou máte a čtečku QR kódů tam přesto nevidíte, tak si aplikaci aktualizujte.

QR kód na účtenceQR kód na účtencePoté ji spustě a klikněte na okénko Načtení QR kódu, přiložte mobil či tablet nad účtenku, abyste na displeji viděli QR kód a načtěte jej. Pokud nemáte v Účtenkovce vytvořený hráčský účet, budete muset ještě vyplnit e-mail anebo telefonní číslo, abyste registraci dokončili.

Kulaté a hranaté samolepky s logem Účtenkovky

Jak už bylo řečeno dříve, tisknutí QR kódu je pro obchodníky dobrovolné, a tak ne všechny účtenky ho budou obsahovat. Ti obchodníci, kteří QR kódy chtějí tisknout, mohou svou výlohu či jiný prostor polepit samolepkou Účtenkovky, která oznamuje, že v obchodě dostanete účtenku s vytištěným QR kódem.

Samolepky, jež jsou ve dvojím provedení – kulaté a hranaté, budou k vyzvednutí na všech finančních úřadech nejpozději začátkem letních prázdnin. Jelikož bude počet samolepek omezen, tak si ji obchodníci mohou sami stáhnout z internetových stránek Účtenkovky a poté si ji vytisknout.

VIDEO – Jak snadno a rychle zaregistrovat účtenku do Účtenkovky

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru