«

»

Vítěz druhého nejvyššího jackpotu Powerballu odhalen

Foto: Pixabay

Žádná tuzemská výhra v loterii, a to ani ta v Eurojackpotu nepředčí jackpoty, které padají v americkém Powerballu. Výherce druhého nejvyššího jackpotu Powerballu v jeho historii – ve výši 1,765 miliardy dolarů ze slosování 11. října 2023 byl odhalen teprve nedávno.  Je jím pětašedesátiletý Theodorus Struyck z Golden State. Nejedná se však o jediného výherce tohoto jackpotu, nýbrž o jmenovaného zástupce výherní skupiny, která si jackpot rozdělí.

Podle pravidel musel výherce zveřejnit celé jméno a příjmení

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou mnohé dát, ale také mnohé vzít. Například soukromí, i když o to bychom se v případě pravidel Sazky nebáli. Jinak na situaci musí pohlížet výherce druhého nejvyššího jackpotu Powerballu Theodorus Struyck. Ten projevil velkou odvahu, když se nechal stanovit zástupcem skupiny, která se o jackpot podělí. Miliardový tiket byl zakoupen v obchodě ve Frazier Park v Kalifornii. Podle kalifornských pravidel musí vítěz po nějaké době zveřejnit své celé jméno a příjmení a tudíž se zříct své anonymity. Stejně tak musí být zveřejněna přesná adresa místa, kde byl tiket zakoupen.

Zatím se neví, kolik lidí bylo součástí výherní skupiny

Ani výhru v Eurojackoptu nemusíte mít sami pro sebe, když se rozhodnete sázet napůl s někým dalším. Kalifornská pobočka loterie Powerball zatím nezveřejnila, kolik lidí bylo součástí výherní skupiny. Jedno je však jasné. Rozhodnout se budou muset mezi tím, zda si 1,765 miliardy dolarů vyberou prostřednictvím 30 plateb za 29 let, nebo zvolí hotovostní výběr ve výši 774,1 milionu dolarů (téměř 18 miliard). Jackpot, který padl 11. října, je druhý nejvyšší v historii Powerballu. Výherní čísla byla 22, 24, 40, 52, 64 a Powerball číslo 10. Tento jackpot je o 28 milionů dolarů nižší než nejvyšší jackpot této loterie, který trefil Edwin Castro v listopadu 2022.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru