«

»

Vítěz listopadového rekordního Powerballu odhalen

Foto: pixabay

Neuvěřitelná výhra, která se udála v americkém Powerballu v listopadu 2022, dostala jméno svého nositele. To bylo odhaleno podle pravidel kalifornské loterie. Podle nich je jméno výherce součástí veřejného záznamu. Přesto, že jméno padlo, rozhodl se výherce Edwin Castro nezúčastnit se ceremoniálního předávání tiketu. Proč taky?! Vždyť jako miliardář nemusí už vůbec nic, natož ještě více poodhalovat své soukromí. Naštěstí má dost prostředků na to, aby svou identitu skryl. A co vy? Šli byste s kůží na trh, pokud byste trefili hlavní cenu Extra Renty?

Vítěz o sobě nechtěl moc prozrazovat

Výherní výsledky Extra Renty vám také možná zamknou ústa na sedm západů. Přesně to se stalo v případě odhaleného výherce rekordního jackpotu v Powerballu z loňského listopadu (2,05 miliardy dolarů). Jméno vítěze bylo odhaleno přibližně tři měsíce po vylosování vítězných míčků. Šťastlivec Edwin Castro z Kalifornie by si nejspíš dál užíval svou výhru v anonymitě, to mu ale pravidla loterie nedovolovala. Jeho jméno tedy padlo, on sám se však ceremoniálu, při kterém dostanete obří šek a fotí si vás z každé strany, nezúčastnil. To mu pravidla nepřikazovala a on využil všeho, co mu alespoň částečně pomohlo zachovat jeho soukromí. Na slovo byl skoupý. Řekl jen, že je z výhry v šoku.

Jako většina výherců si zvolil jednorázové vyplacení výhry

Stejně jako všichni výherci amerického Powerballu si také Edwin mohl vybrat, jestli čerpání své výhry rozloží do 29 ročních výplat, nebo ji vybere jednorázově. I přes vysoké poplatky se rozhodl jako většina výherců, tedy pro jednorázové vyplacení. Není se čemu divit. Radši dvacet miliard (částka po odečtení všech poplatků za jednorázový výběr) v hrsti mít, než jich téměř padesát nechat někde na střeše… každopádně výherci gratulujeme. Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že pomocí výhry teď změní svou identitu a jako miliardář začne spolu s rodinou od znova někde, kde z něj nebudou cítit peníze.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru