«

»

Výherce Mega Millions si přišel vyzvednout svou výhru z 8. srpna ve výši 1,58 miliardy dolarů

Foto: Pixabay

Dosud nejvyšší výhra v Mega Millions padla už 8. srpna 2023, a to ve výši 1,58 miliardy dolarů (zhruba 35 miliard korun). Až doteď se o ni nikdo nepřihlásil. Je jasné, že převzetí tak vysoké částky si musel sázkař dobře promyslet a nejspíš i podniknout určité právní kroky. Představte si, že vy byste si měli vyzvednout maximální Eurojackpot! Něco takového se zkrátka neděje každý den. Každopádně je už výhra v jeho rukou. Vítěz pochází z Floridy a může si užívat dalších 90 dní anonymity. Floridské zákony totiž umožňují zůstat v anonymitě až 90 dní od vyzvednutí výhry.

Nejspíš se rozhodl pro paušální výhru, ale jisté to není

Představte si, že by vám z nebe spadly výherní výsledky Eurojackpotu a zákony u nás byly nastavené tak, že byste museli prozradit svou identitu. Rázem byste byli celebritou, jakou se stal například Edwin Castro, který v Powerballu trefil 2,2 miliardy dolarů. Celkem nemilé, že? V Americe jsou však na to docela zvyklí. V některých státech jsou výherci menších částek tohoto martyria dokonce zcela ušetřeni. V případě takhle obřích výher se to ale vylučuje. O výherci z Floridy se toho doteď moc neví. Loterijní společnost, která výhru předala, dokonce neprozradila ani to, zda se rozhodl pro paušální a razantně krácenou výhru, nebo pro anuitní výplaty. Zatímco pro okamžitou výplatu je potřeba se o výhru přihlásit do 60 dní od tažení výherních čísel, v případě anuitního čerpání na to má výherce až 180 dní od výhry.

Florida nemá žádnou loterijní daň

U výhry v Eurojackpotu, pokud je vyšší než jeden milion korun, si můžete být jistí, že ji budete danit 15% daní, respektive, že vám ji před převedením na účet zdaní samotná Sazka. V tomhle má ale výherce Mega Millions velkou výhodu, protože Florida nemá žádnou státní daň, která by mu na výhru sáhla. Výherci samozřejmě gratulujeme. Není jen tak pokořit pravděpodobnost výhry, která je v případě Mega Millions 1 ku 302 milionům.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru