«

»

Výherní tiket na 1 milion dolarů schovali v učebnici matematiky

Foto: Pixabay

Učitel matematiky v důchodu na střední škole v Kentucky, který je zároveň vedoucí sázkařského seskupení, si umí dost dobře spočítat pravděpodobnost výhry v loterii. Ta ani v případě Sportky nehraje ve prospěch sázkařů. Přesto se to podařilo. On a dalších 29 členů sázkařského klubu vyhráli 27. ledna v loterii Powerball 1 milion dolarů (zhruba 23 milionů korun). Výherní tiket následně uschovali do učebnice matematiky na stranu 200.

Každý si ze hry odnese 24 tisíc dolarů po zdanění

Výherní výsledky Sportky nemusí být vysoké, hlavně že jsou nějaké. Přesně to je řeč asi třiceti aktuálních i bývalých zaměstnanců střední školy v Kentucky. Ti 27. ledna tohoto roku v loterii Powerball vyhráli částku 1 milion dolarů. Po spravedlivém rozdělení si tak každý z nich odnesl zhruba 24 tisíc dolarů po zdanění (v přepočtu něco přes půl milionu). Do doby, než si výhru vyzvedli, jim tiket střežila učebnice matematiky, konkrétně stránka číslo 200. A proč? Do učebnice matematiky se přece nikdo nedívá. Proto je nepravděpodobné, že by jim ho z učebnice někdo vyfoukl.

Učebnici matematiky bývalý profesor zkontroloval asi tisíckrát

A kde byste výherní tiket Sportky uschovali vy, kdybyste v loterii vyhráli? Takové místo musí splňovat hned několik parametrů zároveň. Musí být bezpečné a hlavně na něj nemůžete zapomenout. Důležité je místa nestřídat. Pak se totiž může stát, že ve finále nebudete vědět, kde tiket máte. A to by teprve bylo drama. Vědět, že jste vyhráli, ale nemít tiket. Něco takového se zaměstnancům školy v Kentucky nestalo. Přesto, že si mysleli, že je učebnice matematiky bezpečným místem, zkontrolovali ji asi 1000x! Teď už si ale všichni mohou oddechnout. Výhru mají v kapse a sázet budou dál.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru