«

»

Výhrou v loterii může pro někoho být zaměstnání coby strojvedoucí na trati Harryho Pottera

Foto: Pixabay

Je výhra ve Sportce to jediné, co by vám udělalo vážně radost? Může tomu tak být. Ale vzhledem k nízké pravděpodobnosti výher je možná lepší zůstat nohama pevně na zemi… i přesto můžete létat v oblacích, respektive jezdit po kolejích na trati, která je fanouškům Harryho Pottera dobře známa. Železniční společnost ScotRail hledá strojvedoucí, kteří mimo jiné budou jezdit i na viaduktu Glenfinnan ve Skotsku, který je známý jako most, přes který ve filmu o Harrym Potterovi jezdíval Bradavický expres.

Most z roku 1901 s 21 oblouky vzbuzuje vášně

Až trefíte výherní výsledky Sportky, možná bude železniční viadukt Glenfinnan jedním z míst, které navštívíte, abyste se doma s výhrou jednoduše nenudili. A když ne, i přesto se tam můžete podívat. Třeba po viaduktu z roku 1901, který má 21 působivých oblouků, můžete pracovně jezdit každý den. Skotská železniční společnost ScotRail totiž hledá strojvedoucí právě pro tento úsek. Toto dech beroucí místo, které přitahuje fotografy z celého světa i fanoušky Harryho Pottera, se dá jednoznačně považovat za pracovní benefit. Přihlášky je možné podávat do 18. listopadu. Času tedy není nazbyt.  Nabízený nástupní plat vychází v přepočtu na 78 tisíc korun měsíčně. Po ročním zapracování však stoupne až na dvojnásobek. Dokonce ani nevadí, že nepracujete jako strojvedoucí. Společnost nabízí i zaškolení. No není tohle lepší než stále nepřicházející výhra ve Sportce?

V roce 2009 byla tato trať zvolena jako nejkrásnější na světě

Trať, na které viadukt z Harryho Pottera leží, byla dokonce v roce 2009 časopisem Wanderlust zvolena jako ta nejkrásnější na světě. Společnost očekává, že bude o pozici velký zájem. Nicméně každý má prý šanci uspět. Není tohle lepší sázka než ta do Sportky?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru