«

»

Výhru v loterii by vám mohl přinést 63lístek jetele, který vyšlechtil muž v Japonsku

Foto: Pixabay

Máte chuť vsadit si Sportku poté, co na louce najdete čtyřlístek? Ten je odjakživa považován za symbol štěstí. S každým dalším lístkem se pak štěstí o to více násobí. Pětilístek nebo šestilístek nebývají časté, ale také ne úplně neobvyklé. Raritou je ale 63lístek jetele, který vyšlechtil Japonec Jošiharu Watababe z japonského města Nasušiobara a o sedm lístků pokořil dosavadní rekord.

Se šlechtěním vícečetného lístku jetele Japonec začal už v roce 2012

Lze si štěstí pro výherní výsledky Sportky vypěstovat? Pokud ano, tak Japonec Jošiharu Watanabe to dokázal. Při procházkách v přírodě narážel na vícečetné lístky jetele. Pokaždé rostlinku vyryl a přinesl ji na svou zahrádku. Po několika letech na své zahradě objevil 20lístek jetele. To ho nakoplo k tomu, aby se pokusil o vyšlechtění ještě více lístků. S urputnými snahami začal už v roce 2012 a úspěchy se začaly dostavovat. Už v roce 2020 se mohl radovat z 49lístku. O rok později měl 55lístek. Pořád to ale nestačilo na rekord z roku 2009, který se svým 56lístkem držel jiný Japonec. Až teď v roce 2024 rekord pokořil. Na své zahradě objevil raritní 63lístek, který mu vysloužil nový rekord.

Japonec sám ručně opyloval rostliny s největším počtem lístků

Výherní výsledky Sportky mohou být i o trpělivosti stejně jako pěstování více lístků jetele. Zatímco zpočátku nebylo snažení Japonce kdovíjak intenzivní, později už sám opyloval ty nejúspěšnější rostlinky. Teď, když je držitelem rekordu a také raritního 63lístku věří, že má štěstí do zásoby. To si ale nehodlá nechat jen pro sebe, naopak se chce o své nekonečné štěstí podělit s celým světem.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru