«

»

Vzácný dílek lega se vydražil za téměř půl milionu korun

Foto: Pixabay

Představte si, že po výhře ve Šťastných 10 budete za lego utrácet statisíce. Zdá se vám to nepravděpodobné? Téměř půl milionu může být fuč už jen za jediný dílek lega. O tom se přesvědčil jeden charitativní obchod, ke kterému se vzácná „kostička” této legendární stavebnice dostala úplně náhodou.

Málem byla pryč za pouhých 350 Kč

Výherní výsledky Šťastných 10 pořád ne a ne přijít? Nezoufejte, své štěstí si můžete vybrat i jinak. Třeba tím, že se nezbavíte něčeho hodně vzácného. Právě to se málem stalo charitativnímu obchůdku v Pensylvánii, který na svůj web vystavil vzácnou kostičku lega s cenovkou v přepočtu 350 Kč. Jenže hned na to se začali ozývat zájemci, kteří byli ochotni za tento dílek zaplatit cenu mnohonásobně vyšší, klidně i tisíc dolarů. To vedení obchůdku zarazilo a rozhodlo se podrobněji prozkoumat, s čím má tu čest. Ukázalo se, že jde o vzácný dílek ze speciální série, která se vyráběla jen krátce. Právě tento dílek byl vyrobený pouze ve 30 kusech, z toho pouhých 25 kusů se dostalo do světa. Zbylých 5 bylo věnováno pracovníkům společnosti Lego.

Dílek pochází z řady Lego Bionicle

Výhra ve Šťastných 10 vám umožní koupit i věci, nad kterými byste teď možná ani neuvažovali. Třeba byste byli mezi předními zájemci o dílek, který se ukázal být hlavní součástí řady Lego Bionicle. Konkrétně se jedná o masku Kanohi Hau ze 14karátového zlata. V této speciální sérii, která byla v omezeném množství vyráběná v letech 2001 až 2010 a pak ještě krátce mezi lety 2015 a 2016, šlo spíše o figurky a ne kostky, jak jsme u lega zvyklí. Se vším, co o dílku vedení charitativního obchůdku zjistilo, už bylo rozhodnutí snadné. Dílek se znovu objevil v aukci, tentokrát za mnohem vyšší cenu. Mohl se dokonce prodat za neuvěřitelných 770 tisíc korun. Tento zájemce však částku nakonec dohromady nedal. Proto se dílek prodal v přepočtu za 420 tisíc korun a stal se tak nejdražším dílkem lega v jeho historii.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru